• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Australská hypotéka: tak trochu jiný hypoteční úvěr

6. 2. 2018

Tak trochu vzhůru nohama je finanční produkt Hypoteční banky australská hypotéka. Jak se tento typ úvěru odlišuje od ostatních? A vyplatí se právě vám?

Australská hypotéka je finanční produkt, se kterým v roce 2012 přišla na český trh Hypoteční banka. Ti, kteří by očekávali zbrusu nový produkt na finančním trhu, budou zklamáni. Australská hypotéka je totiž spíše marketingovým tahem.

australská hypotéka

Australskou hypotéku smějí využívat právnické i fyzické osoby a úvěr je jištěn zástavním právem k nemovitosti.

Hypotéka vzhůru nohama

Australská hypotéka je takový typ úvěru, při kterém platí heslo “čím více, tím méně”. V praxi to znamená, že čím vyšší částku si od banky půjčíte, tím nižší úrokovou sazbu získáte. Zprvu se může zdát, že se jedná o velmi výhodnou slevu, ale jak už to tak bývá: Slevy většinou nebývají tak úplně zdarma. A nejinak je tomu u australské hypotéky. Výše úroku se vám totiž bude vypočítávat z vyšší částky.

Komu se australská hypotéka vyplatí

Australskou hypotéku smějí využívat právnické i fyzické osoby a úvěr je jištěn zástavním právem k nemovitosti. Tento druh hypotečního úvěru může být účelový, tedy vztažen ke konkrétní nemovitosti, ale i neúčelový, což znamená, že jej lze využít prakticky na cokoliv.

Související články

21. 3. 2019

Hypotéka pro OSVČ: jak u banky s žádostí uspět?

Jste živnostník a žádost o hypotéku zatím neklapla? U nás se dozvíte, jak si zvýšit bonitu plus u které banky máte jako OSVČ největší šanci uspět.