Mladí se stěhují z měst. Na byty v centrech nemají peníze

Nemovitosti v krajských městech, hlavně pak v Praze, zdražily v posledních měsících o desítky procent. Kvůli vysokým cenám se lidé stěhují za jejich hranice.

mladí se stěhují z měst

Mladí lidé nemají tolik našetřeno a bez naspořených peněz jim banka hypotéku neposkytne.

Cílem jsou satelity, menší města i obce

Ceny nemovitostí ve velkých městech začínají být pro některé rodiny neúměrně vysoké a takové bydlení si nemůžou dovolit. Někteří tak volí náhradní variantu – stěhují se tam, kde jsou ceny nemovitostí ještě únosné. Největší problém s financováním drahých nemovitostí mají mladí, a to nejčastěji mladé rodiny.

 

Nemají tolik našetřeno a protože jim banka na tak vysokou částku bez naspořených peněz hypotéku neposkytne, na byt za několik milionů prostě nedosáhnou. A tak těmto párům nezbývá jiná možnost než hledat něco levnějšího, nejčastěji v okolí měst. I developeři na situaci už reagují a začali se stavbou nových projektů právě až za hranicemi metropolí.

Levněji vyjde dům se zahradou, ale i byt

Zatímco dřív se lidé za města stěhovali hlavně kvůli představě klidného rodinného života v domě se zahradou, dnes už v satelitech a menších obcích hledají i byty. Zájem o takové bydlení nezvyšují jen výhodnější ceny, ale i fakt, že volných bytů je nyní ve městech málo. Mladí tak při nákupu nemovitosti aktuálně bývají úspěšnější právě v satelitech nebo v rámci malých obcích.