Dovolená "First minute" může být tichým zabijákem

Časopis dTest v posledních dnech provedl výzkum výhodnosti dovolených First minute – dovolená zakoupená s velkým časovým předstihem. Pro zákazníky je lákavá většinou nižší cena a také i možnost širšího výběru. Při objednání dovolené ale lidé zapomínají na to, že dovolenou třeba z nejrůznějších důvodů nebudou moci nastoupit.

Storno podmínky jsou ve smlouvách First minute velmi drsně nastavené a někdy zákazník nedostane z ceny zájezdu zpátky vůbec nic.

Proto v posledních letech stoupá obliba pojištění storna cesty, které nabízí mnoho pojišťoven. Klienti, kteří si tuto službu pořizují však mnohdy narazí na smluvní a pojistné podmínky, které v konečném důsledky znemožní výplatu náhrady storna zájezdu.

„Tak například u pojišťovny AXA plnění nedostanete, pokud úraz či nemoc, pro kterou nemůžete odcestovat, nevyžaduje hospitalizaci. Česká pojišťovna zase neplní, pokud zjistí, že pojistník nevykonával výdělečnou činnost nepřetržitě 12 měsíců před sjednáním pojištění,“ uvedl Jan Votočka – právník společnosti dTest. Úskalím pojištění u Allianz je podle dTest pro změnu negativní reakce na očkování.

Proto se nelze divit, že největší skupinou klientů pojišťoven ve stornu cesty bývají rodiny s více dětmi, u kterých hrozí vyšší riziko onemocnění a tedy nenastoupení cesty.

A co vy? Máte pojištění storna cesty? Využili jste jej někdy? Co si o tom myslíte? Podělte se o vaše zkušenosti s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.