Plánujete dovolenou? Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Začalo svítit sluníčko, teploty vystoupaly k 20 stupňům a vás napadlo, že by bylo dobré naplánovat dovolenou.

Kromě destinace, služeb a ubytování, které vybíráte, je důležité nezapomenout na cestovní pojištění. Toto pojištění bývá jednou z nejlevnějších částí zájezdů – ceny se pohybují většinou v desetikorunách na den v cizině. Velmi lehce se ale může stát, že „ušetřením“ těchto desetikorun se nepojištění dovolené stane tou nejdražší složkou zájezdu.

Stačí hloupý úraz na horské tůře, nebo komplikovanější onemocnění – a máte zde náklady na léčbu a transport ve statisících, někdy i milionech korun.

Mnoho cestovatelů spoléhá na kartičku pojišťovny, kde je z druhé strany nápis: Evropský průkaz zdravotního pojištění. Myslí si, že v zemích EU jsou veškeré úrazy hrazeny z jejich domácího zdravotního pojištění. Toto je ale velký omyl! Tato kartička znamená jen to, že za vás vaše pojišťovna zaplatí pouze ekvivalent částky za ošetření, který by platila v ČR. Takže například v Rakousku, kde jsou zdravotní úkony mnohokrát dražší, musíte rozdíl v cenách dorovnat ze svého. Zapomenou můžete také na veškeré asistenční služby, které jsou již standardní součástí cestovních pojistek nabízených v ČR.

Pokud chcete mít dovolenou bez nervů, není jednodušší cesta než si cestovní pojištění zřídit online. Za 10 minut máte v emailu kartičku, kterou si vytisknete a můžete ihned odcestovat. Vše proběhne bez toho, aniž byste museli opustit místnost s počítače nebo někam volat. Výhodou online pořízení cestovního pojištění je i nižší cena než na kamenné pobočce pojišťovny – nejčastěji kolem 10 %. Ve srovnávači cestovního pojištění můžete hravě srovnat  a vybrat pojistku, která vám nejvíce vyhovuje.

Team Chytrého Honzy vám přeje šťastnou cestu!

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

• Srovnání nabídek cestovního pojištění
• Jak jsme na tom s cestovním pojištěním? /PRŮZKUM/