Pojištění pro případ neschopnosti splácet

V dnešní době banky zvýhodňují klienty, kteří si spolu s úvěrem zřídí pojištění pro případ neschopnosti splácet závazky. Toto je jistě chválihodné, ale přesto je dobré se mít na pozoru a nepodlehnout konejšivým slovům pracovníka banky nebo poradce.

V první řadě se zaměřte na momenty, které se Vám mohou v životě stát a jakým způsobem na ně pojišťovna reaguje, respektive které situace a jak vám proplatí. Není totiž smrt jako smrt a v případě, že pojišťovna kryje například pouze smrt úrazem, je to značně nevýhodné a omezuje to případné plnění v případě přirozené smrti. Dále pojišťovny nabízejí připojištění pro případ ztráty zaměstnání, nemoci apod. Zde také doporučujeme pečlivě prostudovat pojistné podmínky pojišťovny.

Druhým aspektem je cena tohoto pojištění a možná sleva z úrokové sazby. Například pokud budu mít super nízkou sazbu, ale drahé pojištění, rázem se s celkovými náklady dostávám hodně nad uváděnou sazbu. Je dobré tedy porovnat i nabídky jiných bank, byť třeba s horší úrokovou sazbou, ale levnější pojistkou.

Zkrátka než se rozhodnete, že podepíšete pojištění nebo žádost o úvěr, nechte si zpracovat nabídku i z dalších zdrojů tak, abyste si byli opravdu jisti, že nabídka, kterou jste si vybrali nabídka opravdu splňuje vaše požadavky.