Začíná sněžit – nezapomeňte se pojistit!

Po extrémně suchém listopadu, který byl na srážky velmi skoupý, začal prosinec o poznání chladněji. Na mnoha místech České republiky už také přivítali první sníh. Na horách jej leží přes 30 cm. Nejinak tomu je i v okolních zemích – zejména v Alpách, které jsou pro české turisty velmi oblíbenou zimní destinací.

Kromě procházení katalogů nabízejících zimní lyžařské zájezdy, byste měli zvážit i výběr kvalitního pojištění. Dobré pojištění by vás mělo ochránit před placením vysokých částek za úrazy či nemoci, které se v zahraničí mohou přihodit.

Pokud jste zvyklí se pojistit na letní dovolenou, máte z velké části vyhráno. Postup je téměř shodný. Jen je třeba vybrat produkt, který v podmínkách zahrnuje i ochranu před škodami způsobenými úrazem z aktivních sportů, pro větší milovníky adrenalinu – rizikových sportů. Zde mnoho klientů udělá chybu a podcení pojištění aktivit, které se chystá provozovat. Když jedete do hor vyšších než 2 000 m.n.m. bývá také u mnoha pojistek nutné připojištění rizikového sportování. Dobrou zprávou je, že ceny pojištění nerostou exponenciálně se sporty, které se chystáte pojistit. Rozdíl mezi aktivním a rizikovým sportem v pojistném je v desetikorunách, takže riskovat nepojištěním všech aktivit, které se chystáte na horách provozovat, není moudré.

Chytrý Honza vám přináší kvalitní srovnání cestovních pojistek pro pobyty na horách – naleznete jej na stránkách cestovního pojištění do zahraničí.