Tip pro moderní rodiče: posílejte svým dětem kapesné do mobilu!

Způsobů, jak svým dětem dávat kapesné anebo peníze na přilepšenou na blížící se prázdniny není zas tolik. Každý rodič potvrdí, že jsou v podstatě pouze dva. Buď můžete dětem svěřit celou měsíční částku v hotovosti (a věřit, že peníze neztratí nebo neutratí hned první týden), nebo jim je můžete poslat na účet (pokud nějaký mají a doufat, že budou mít vlastní útratu pod kontrolou).

Jenže co když svým potomkům, které navíc budete mít přes prázdniny mimo svůj obvyklý dohled, zas tolik nevěříte (nic ve zlém – jen je prostě znáte), vaše dítě účet v bance nemá, protože je to zatím zbytečné a vy mu ho ani zřizovat nechcete. I pro takovou situaci překvapivě existuje elegantní řešení. Vaše potomky nadchne a vás si brzo získá taky.

Jednoduše bezpečné kapesné

NapkaJmenuje se Napka a jedná se o mobilní aplikaci, ke které je vydávaná vlastní platební karta MasterCard. Stojí za ní investiční skupina Rockaway a společnost BSC.

Aplikaci Napku jde nainstalovat do většiny dnešních smartphonů (funguje na operačním systému iOS a Android) a je výborným nástrojem pro bezhotovostní nakládání s penězi. Ty lze pak posílat komukoli dalšímu, kdo má v telefonu také nainstalovanou Napku, nebo s nimi platit pomocí platební karty.

Přestože tato karta není vázaná k žádnému běžnému bankovnímu účtu a lze ji pořídit bez jediného podpisu – páruje se pomocí ověřovací SMS jen a pouze s telefonním číslem, na kterém je Napka nainstalována – zvládne úplně všechno, co platební karty umět mají. Tedy platit bezkontaktně v obchodech i na internetu a vybírat hotovost z bankomatu.

Kapesné do Napky dostanete jednoduše – pomocí online platby v platební bráně (to se peníze do Napky připíší okamžitě) nebo převodem z účtu. Anebo prostě tak, že si Napku sami pořídíte. Převody mezi dvěma Napkami jsou také okamžité. Pokud vám vaše zoufalé dítě napíše z výletu do Itálie, že neprozřetelně utratilo poslední drobné za zmrzlinu, peníze od vás mu pomocí online platby nebo z Napky do Napky dojdou do několika vteřin. A to samé platí i pro noční nebo časné ranní hodiny – Napka prostě funguje i v době, kdy banky běžně spí.

Peníze nemusí být věda

Samotná „apka Napka“ není nikterak složitá a to je právě její síla. Ze všeho nejvíc totiž připomíná chat, který všichni známe třeba z Facebooku. Není problém přidat si všechny přátele, kteří Napku mají a v případě potřeby s nimi probrat svou či jejich finanční situaci – tedy požádat je o peníze anebo naopak vyhovět jejich prosbě. Všechny transakce jsou u jednotlivých kontaktů navíc do puntíku evidované. Pokud si všímáte, kolik dnešní mileniálové – tedy mladí mezi 15 a 25 lety – tráví času se svým telefonem, je jasné, že tohle řešení je přímo pro ně. A díky své jednoduchosti vlastně i pro vás.

A kde Napku s kartou pořídit? Jděte na www.napka.cz anebo se s Napkou potkejte na některé z akcí, kam se můžete vypravit i se svými dětmi – třeba na adrenalinovém High Jumpu nebo ISIC tour.