Tip pro moderní rodiče: posílejte svým dětem kapesné do mobilu!

Způsobů, jak svým dětem dávat kapesné anebo peníze na přilepšenou na blížící se prázdniny není zas tolik. Každý rodič potvrdí, že jsou v podstatě pouze dva. Buď můžete dětem svěřit celou měsíční částku v hotovosti (a věřit, že peníze neztratí nebo neutratí hned první týden), nebo jim je můžete poslat na účet (pokud nějaký mají a doufat, že budou mít vlastní útratu pod kontrolou).

Jenže co když svým potomkům, které navíc budete mít přes prázdniny mimo svůj obvyklý dohled, zas tolik nevěříte (nic ve zlém – jen je prostě znáte), vaše dítě účet v bance nemá, protože je to zatím zbytečné a vy mu ho ani zřizovat nechcete. I pro takovou situaci překvapivě existuje elegantní řešení. Vaše potomky nadchne a vás si brzo získá taky.

Jednoduše bezpečné kapesnénapka2

Jmenuje se Napka a jedná se o elektronickou peněženku, která spočívá v mobilní aplikaci, ke které je vydávaná vlastní platební karta. Aplikaci Napku jde nainstalovat do většiny dnešních smartphonů (funguje na operačním systému iOS a Android). Aplikace je řádně zabezpečená a nehrozí tedy její zneužití.

V aplikaci je přehledně zobrazený jak zůstatek na kartě, tak veškeré provedené transakce. V aplikaci je také možné posílat zprávy mezi jejími uživateli a mimo to také posílat peníze. Vše se zobrazuje okamžitě, a to jak transakce provedené kartou, tak zaslané platby pomocí aplikace. Zaslané peníze jsou tedy k dispozici okamžitě.

Přestože platební karta k Napce není vázaná k žádnému bankovnímu účtu a lze ji pořídit bez jediného podpisu – páruje se pomocí ověřovací SMS jen a pouze s telefonním číslem, na kterém je Napka nainstalována – zvládne úplně všechno, co platební karty umět mají. Tedy platit bezkontaktně v obchodech i na internetu a vybírat hotovost z bankomatu.

Kapesné do Napky dostanete jednoduše – pomocí online platby v platební bráně (to se peníze do Napky připíší okamžitě) nebo převodem z účtu. Anebo prostě tak, že si  Napku sami pořídíte. Převody mezi dvěma Napkami  jsou také okamžité. Pokud vám vaše zoufalé dítě napíše z výletu do Itálie, že neprozřetelně utratilo poslední drobné za zmrzlinu, peníze od vás mu pomocí online platby nebo z Napky do Napky dojdou do několika vteřin. A to samé platí i pro noční nebo časné ranní hodiny – Napka prostě funguje i v době, kdy banky běžně spí.

Peníze nemusí být věda

Samotná apka Napka není nikterak složitá a to je právě její síla. Ze všeho nejvíc totiž připomíná chat, který všichni známe třeba z Facebooku. Všechny transakce jsou u jednotlivých kontaktů navíc do puntíku evidované. Pokud si všímáte, kolik dnešní mileniálové – tedy mladí mezi 15 a 25 lety – tráví času se svým telefonem, je jasné, že tohle řešení je přímo pro ně. A díky své jednoduchosti vlastně i pro vás.

A kde Napku s kartou pořídit? Jděte  na www.napka.cz.

Za Napkou stojí investiční skupina Rockaway a společnost BSC, spolupracují na ní také ČSOB a MasterCard.