Cestovní pojištění na lyže: Kolik může stát úraz v zahraničí

Zimní sezóna je v plném proudu. Než se vydáte na svah, ujistěte se, že máte sjednané kvalitní cestovní pojištění. Freestyle se hodí spíše na lyže, nikoli k pojistce.

Cestovní pojištění do zahraničí

Milujete aktivní zimní dovolené? Nepodceňujte sjednání úrazového pojištění.

Ke správnému lyžařskému vybavení dnes nepatří pouze lyže a helma, ale také dobře zvolený balíček cestovního pojištění, který se vám bude hodit v případě nečekaného karambolu. Léčebné výlohy se v případě úrazu mohou vyšplhat do astronomických výšin.

Cestovní pojištění šité na míru

Při sjednávání cestovního pojištění myslete především na to, jaké aktivity plánujete provozovat a do jaké destinace se chystáte zavítat a podle toho zvolte svůj balíček. Spoléhat se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění se nevyplácí, neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Vaše zimní dovolená se tak může během chvilky proměnit v noční můru. Úraz pak může zabolet nejen vás, ale také vaši peněženku. Výdaje za ošetření úrazu mohou činit od 10 000 Kč, ty vážnější pak 100 000 Kč a výše. A pokud byste neúmyslně zavinili úraz druhé osobě, připravte si na částku až několik miliónů korun. Pokud jste vášnivými lyžaři i mimo vyznačené trasy, nezapomeňte na pojištění lyžování mimo sjezdovky.

Online srovnávač v roli užitečného pomocníka

Díky těm správným online srovnávačům si můžete pojištění na cesty sjednat snadno a rychle během pěti minut. Navíc nemusíte opustit pohodlí domova. Během několika minut si můžete sjednat pojištění online. A pak už jen brázděte bezstarostně bílé pláně.