V září na dovolenou: Vyplatí se sjednat si cestovko jinak než online?

Cestovní pojištění neuzavírá před dovolenou až 18 procent Čechů. Přitom právě to může každému ušetřit mnohatisícové výdaje nejen za zdravotní ošetření. Ať už se na dovolenou vydá člověk kamkoliv, měl by ho mít uzavřené. A vyplatí se ještě v dnešní době sjednávat cestovní pojištění jinak než online?
 
Více než čtvrtina Čechů si dopřává dovolenou za hranicemi republiky alespoň jednou ročně. Největším fenoménem je pořád dovolená u moře. Mezi nejoblíbenější destinace patří Turecko, Řecko, Egypt, Itálie, Mallorka, Menorca, Chorvatsko, Maroko a Kapverdské ostrovy. Vyplývá to z výsledků průzkumu společností MasterCard a EXIM Tours.

Sjednání cestovka online: Ano, či ne?

Při odjezdu na dovolenou se mnoho lidí spoléhá na cestovní pojištění ke své kreditní kartě. V některých případech se jedná o pojištění s nízkými limity a pouze se základním krytím.
 
Srovnání cestovního pojištění onlineKdyž se náklady na ošetření vyšplhají vysoko, tak musí klient při nízkých limitech u svého pojištění zbylou částku uhradit ze svého. Dojde-li navíc ke škodě jiného charakteru, není držitel karty nijak chráněn. Jistější je uzavřít plnohodnotné cestovní pojištění a udělat si celkový přehled o jeho rozsahu a limitech.
 
Pokud člověk patří mezi těch 85 procent lidí, kteří mají přístup k internetu, tak je sjednání cestovního pojištění online tím nejpohodlnějším způsobem. Navíc pojišťovny většinou poskytují speciální online slevu. Proto počet sjednání přes internet každým rokem roste. Například AXA Assistance poskytuje přes srovnávač Chytrého Honzy 50procentní slevu při sjednání online.

Asistenční služba je samozřejmostí

Samozřejmou součástí cestovního pojištění by vždy měla být asistenční služba a kvalitní poskytovaný servis, jenž vytváří přidanou hodnotu. Bez asistenční služby si musí turista veškerou komunikaci se zdravotnickým zařízením vyřídit sám, stejně tak by si musel sám zařídit a uhradit případný převoz domů.
 
Důležité je, aby byla k dispozici 24 hodin denně v několika světových jazycích pro zajištění té nejlepší péče v případě vzniku jakékoliv události.
 
Častým problémem u klientů bývá neznalost základních výluk z pojištění. Nikdo by neměl předpokládat, že jsou veškeré události, k nimž v zahraničí může dojít, automaticky pokryty. Je proto vždy důležité informovat se přímo u pojistitele, co vše dané cestovní pojištění zahrnuje, jaké má limity a co je naopak řazeno do výluk.
 
Vzhledem k celkovým výdajům za dovolenou je cena cestovního pojištění jen drobností, pohybuje se v řádu desetikorun denně. Za tyto peníze však získává klient jistotu, že návštěva lékaře, repatriace či případné soudní spory dalších účastníků pojistných událostí pro ně nebudou znamenat nechtěné finanční splátky na několik let.