• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Češi stále platí za účet i stovky korun ročně

14. 9. 2015

Poplatky za běžné bankovní služby pro drobné klienty klesají nebo úplně mizí. Především díky ostré konkurenci mladších bank. Poplatky tak už nejsou tím, co bankám v Česku vydělává nejvíc. Stále se ale najdou klienti, kteří zaplatí stovky korun ročně.

Běžný účet má dnes skoro každý. Celá řada bank si za vedení běžného účtu a operace s ním spojené účtuje poplatky, jejichž výši si každá z bank stanovuje samostatně.

Credit cardsNe každý je se svým stávajícím účtem úplně spokojen. Klienti si obvykle na poplatky maximálně postěžují, ale nechají vše při starém.

Za běžné věci se neplatí

Nabídka účtů se neustále mění a co bylo výhodné před rokem, nemusí být to nejvýhodnější dnes. Konkurence nováčků dotlačila tuzemské bankovní kolosy k přehodnocení dosavadního přístupu ke klientům. Dnes i velké banky už většinou pochopily, že za běžné věci se neplatí.

Běžný účet zdarma dnes mají v nabídce v podstatě všechny banky včetně těch největších. To přitom nebylo ještě před několika lety myslitelné. Podmínkou ovšem bývá, aby se na účtu pravidelně objevoval určitý obnos peněz, nebo aby klienti využívali služeb aktivně.

Zatím poslední bankou, která od září nabízí nové běžné účty, je Expobank. Oba účty lze získat bez poplatku za vedení pouze za podmínky dostatečného vkladu u banky nebo kreditního měsíčního obratu. Banka během prvních dvou měsíců poskytne účty klientům bez poplatku. Pak už je ale nutné splnit pro bezplatné vedení stanovené podmínky.

Srovnání účtů online

Osobní účet je dnes naprostou nezbytností, protože naprostá většina transakcí probíhá bezhotovostně. Je proto důležité, aby osobní účet plně vyhovoval požadavkům klienta a splňoval jeho očekávání. Osobní účet by se vždy měl vybírat podle toho, co se nejčastěji s účtem dělá.

Není důvod, proč by kdokoli měl za osobní účet měli platit víc, než musí. Při výběru běžného účtu je nejjednodušším způsobem využít pomoci online srovnávače. Na ChytryHonza.cz si každý může srovnat svůj svůj účet s konkurencí a vybrat si ten nejlepší z 37 nabídek od 15 bank.

Ale dovednosti účtu se neměří jen výší poplatků. Velmi přínosné jsou i reálné zkušenosti klientů. A jen na ChytryHonza.cz nabízí kromě srovnání účtů možnost přečíst si 977 recenzí uživatelů.

Když se klientovi nechce měnit banka, může si s ní zahrát hru. Když jí zkusí oznámit, že chce přejít k jedné z nových bank, s největší pravděpodobností ho banka začne přemlouvat, aby neodcházel, a nabídne mu běžný účet zdarma, nebo za výrazně výhodnějších podmínek.

Související články