• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Chráníte správně svůj domov?

2. 6. 2015

Domov je místo, kde se drtivá většina z nás cítí dobře a bezpečně. Jen těžko si dokážeme představit, že bychom o něj mohli přijít a ocitnout se tak bez střechy nad hlavou, odkázáni na pomoc ostatních. Často ale zapomínáme dostatečně chránit své domy a byty, přitom každý sedmý člověk se už přímo setkal s řáděním přírodních živlů.

Dům v bezpěčí

Kvalitní pojištění majetku by mělo být standardem, který ochrání domácnost a nemovitost nejen před přírodními živly, ale také například před zloději. Mnozí z nás máme v živé paměti otřesné záběry z extrémních povodní v letech 1997 a 2002. Lokální záplavy či ničivé větry se ale objevují mnohem pravidelněji a jejich destruktivní účinky jsou rovněž nemalé. Přesto si z nich mnozí z nás dělají lehkou hlavu. Předejít hrozícím nepříjemnostem je dnes velice jednoduché a každý může porovnánat nabídky řady pojišťoven.

Obdobně jako živly přírodní občas řádí i ty lidské. Naprosto běžným jevem, především na sídlištích, je vytopení souseda. Nepříjemná situace (často bez našeho zavinění), kterou dokáže vyřešit jen správně zvolená pojistka domácnosti, jež uspokojí nároky postiženého souseda.

Samostatnou kapitolou jsou zloději, kteří se soustředí na vykrádání domácností. Žádný zámek pro ně není překážkou a často jim nevadí ani naše přítomnost. Vyšetřování krádeže je ale běh na dlouhou trať, navíc velmi často s nejasným výsledkem. Opět platí, že prevence v podobě dobré pojistky dokáže ušetřit spoustu času, starostí a především peněz.

Většinu z nás nebaví chodit po rozlehlých budovách pojišťoven, vystát si dlouhou frontu a pomalu zjišťovat, které pojištění je pro náš domov to nejlepší. Naštěstí už existuje možnost online srovnání a sjednání pojištění majetku. Z pohodlí vlastní sedačky si můžeme v klidu vybírat pojištění, které náš domov kvalitně ochrání a zároveň nezruinuje naši peněženku.

Související články

29. 3. 2019

Předávací protokol auta: vzor k nezaplacení

Bez předávacího protokolu se prodej auta obejde, představuje ale důležitou ochranu pro obě strany. Využijte náš vzor a budete mít o starost méně.