• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Chraňte svůj majetek proti škodám, na které je člověk krátký

18. 12. 2014

Každý může bezpečnost svého majetku ovlivnit tím, že bude dodržovat základní bezpečnostní opatření. To ale vždy nestačí. Každý druhý již někdy řešil škodní událost – nejčastěji se lidé nevyhnou krádeži nebo tzv. vodovodním škodám. Rozumné je chránit svůj domov plnohodnotně s pojištěním majetku, které lze, obvykle se slevou, snadno pořídit přes internet.

S pojištěním majetku ochráníte svůj dům, byt nebo věci v domácnosti proti škodám, na které je člověk krátký. Vhodně zvolené pojištění stojí jen několik desítek korun měsíčně. I přesto je více než polovina domácností a třetina domů v Česku nepojištěna.

Domácnost vs. nemovitost

Nejdřív je třeba si ujasnit, na co se vztahuje pojištění domácnosti a na co pojištění nemovitosti.

Pojištění domácnosti chrání movité věci, které jsou součástí vybavení domácnosti. Jsou to věci jako nábytek, elektronika, elektrospotřebiče, oblečení, sportovní vybavení, atd. Pojištění domácnosti by tedy měli mít uzavřeno všichni, ať již mají dům či byt v osobním vlastnictví, nebo jsou v nájmu či užívají družstevní byt.

Pojištění nemovitosti je určeno pro ochranu nemovitosti a ostatních staveb na pozemku, který náleží k této budově. Zahrnuje konstrukční prvky nemovitosti jako zdi, střechu, krovy, podlahy, okna, dveře atd.

TIP: Bydlete bez starostí s až 30% slevou na pojištění domácnosti Wüstenrot ProDomov. Akce platí už jen do 20. 12. 2014.

Chataři vs. zloději

Řada chat a rekreačních objektů zůstává v zimě opuštěna a prakticky bez dozoru. Riziko vloupání do objektu je v tomto období až dvakrát vyšší než během léta.

Za celý loňský rok dle statistik Policie ČR došlo k 4 841 vloupáním do chat a způsobená škoda byla vyčíslena na téměř 90 milionů korun. Prakticky denně je tak vykradeno zhruba 13 rekreačních objektů. Pomyslné první místo patří středním Čechám s více než 1 200 vloupáními.

A opuštěným chatám hrozí nebezpečí nejen ze strany zlodějů, velké škody mohou způsobit i přírodní živly. V zimě hlavně škody související se sněhem, např. padající stromy.

Stanovení pojistné částky

Velmi důležité je správné nastavení pojistné částky. Pojišťovat svůj majetek byste měli na částku, za kterou byste si dokázali pořídit danou věc novou. Pokud je nižší než skutečná hodnota majetku, mluví se o podpojištění.

V případě, že váš majetek bude podpojištěn, zkrátí vám pojišťovna plnění z pojistné události. To znamená, že byste v případě pojistné události dostali méně peněz, než očekáváte.

Využijete-li nového a vylepšeného srovnání pojištění majetku Chytrého Honzy, snadno a rychle získáte přehled o 14 nabídkách od 9 pojišťoven. Také se vyhnete se složitému oceňování majetku a budete ochráněni před rizikem podpojištění.

Není to jen o ceně

Sledujte, jaké výhody pojišťovny nabízí a kde vám poskytnou něco navíc. Může to být kupříkladu pojištění odpovědnosti za vámi způsobené škody. Ověřte si také, jaké asistenční služby jsou k dispozici a zda fungují 24 hodin denně.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek pojištění majetku
Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Související články

14. 3. 2019

Vyplatí se pojištění jízdního kola proti krádeži?

Pojištění jízdního kola je sázkou na jistotu. Ročně se ukradne 8 000 kol! Připravte se včas na možnou krádež vašeho kola.