• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Osobní finance v tisku: co přineslo posledních 7 dní

12. 10. 2011

Chytrý Honza za vás sleduje nejdůležitější události na trhu osobních financí a každý týden vám přináší výběr toho nejdůležitějšího.

Myslíte si, že by se měli zrušit poplatky za vedení a správu úvěru? Nebo víte, jak vypočítat svoji penzi? To vše se dozvíte zde a navíc jsme pro vás našli zajímavý článek o přehledu variabilních sazeb hypoték jednotlivých bank.

MF DNES: Zakázat v Česku poplatky za vedení a správu úvěru?

Ani náhodou! Za správu úvěru či vedení úvěrového účtu si banky účtují v rozpětí od 40 do 200 korun měsíčně. S rostoucí délkou splatnosti spotřebitelské půjčky tak může jít o tisícové částky.

Chytrý Honza: Souhlasíme s ombudsmanem bankovních klientů Patrikem Nacherem, že to není správná cesta a může se to nakonec obrátit proti klientům. A protože peníze navíc potřebuje občas každý, srovnali jsme pro Vás všechny půjčky na jednom místě >>> Půjčky

FinExpert: Jak si vypočítat penzi?

Téměř každý žadatel o důchod by chtěl v předstihu předběžně vědět, jak vysokou bude mít penzi. Vyzkoušejte si kalkulačku.

Chytrý Honza: Jsme zastánci zodpovědného a dlouhodobého plánování, a proto doporučujeme si kalkulačku vyzkoušet. Zároveň si můžete porovnat různé druhy penzijního spoření zde >>> Spoření na penzi

MF DNES: Plovoucí sazby hypoték jsou pro odvážné. Chybí jistota výše splátek.

Patříte-li však mezi ty klienty, kteří mají rodinný rozpočet napjatý, nemáte žádné rezervy ve svých příjmech a potřebujete si dlouhodobě naplánovat své výdaje, volte raději hypotéku s fixní sazbou.

Chytrý Honza: A pár rad pro případ neschopnosti splácet hypotéku jsme pro Vás připravili v jednom z našich předcházejících příspěvků >>> Pojištění pro případ neschopnosti splácet

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →