• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Děti okoukají všechno. I špatné finanční zvyky v rodině.

30. 1. 2012

Od rodičů se děti od nejranějšího věku učí prakticky všechno – mluvit, chodit, zdravit a podobně. Postupně si děti osvojují i řadu dalších dovedností.Vyjít s penězi?

Ano to je zásadní um, bez kterého se člověk v moderním světě může ztratit. Které chyby by tedy rodiče neměli před dětmi nikdy dělat?

O PENĚZÍCH PŘED DĚTMI
Psychologové si myslí, že hádky o penězích mohou ovlivnit postoj dětí k hodnotám, jako je rodina, svatba, a samozřejmě peníze. A překroucené, případně asociální postoje k většinově chápaným hodnotám mohou vést v dospělosti k řadě problémů.
ŽIVOT NA DLUH
Banky nepůjčují, řekne ekonom. Půjčíme vám na cokoli, řekne hlupák v reklamě. A ještě větší hlupák zavolá ZDARMA na tučně zobrazené číslo a sjedná si půjčku – bez ručitele, na dva doklady, stačí vrátit do měsíce nebo dvou. STOP, tudy cesta nevede. Výjimkou jsou například investice do budoucna, kdy si člověk půjčí na vzdělání, na stavbu domu, možná na rozjezd firmy. Ale vždy je potřeba být velice opatrní.
NEŘEŠENÍ CENY PŘI NÁKUPECH S DĚTMI
Přitom nakupování v supermarketech a obchodních centrech může být pro děti velice poučné. Je dobré je naučit srovnávat ceny a kvalitu jednotlivých výrobků napříč obchody.
Další rady naleznete v Investičním magazínu, který si můžete zakoupit na novinových stáncích, případně si ho stáhnout na našem blogu zdarma již tuto středu.

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →