• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Hoďte svoje starosti o domácnost na pojišťovnu

29. 6. 2015

Doma zřejmě máte veškeré svoje cenné věci. Těch peněz, co stálo kompletní vybavení domácnosti. A přitom stačí málo a během pár minut můžete o vše přijít. Právě začíná sezóna vykradených domů a bytů. Buďte o krok před zloději!

Víte, že v létě výrazně roste počet vykradených domů a bytů? Podle policejních záznamů právě v době letních dovolených a prázdnin dojde zhruba ke čtvrtině všech krádeží v domácnostech. Pojištěna ale není v Česku podle údajů pojišťoven polovina domácností, přičemž průměrné stáří existujících smluv je zhruba devět let.

This photo illustrates a home break in at night through a back door from inside the residence.Každý druhý již někdy u svého majetku řešil škodní událost. České rodiny se nejvíce bojí požáru. Proč se ale stresovat požárem, vykradeným nebo vytopeným bytem? Aspoň doma to chce klid od starostí! Chraňte svůj majetek proti škodám, na které je člověk krátký. Všechny starosti za vás vyřeší dobré pojištění domácnosti.

S běžným provozem domácnosti je spojeno mnoho rizik, které mají za následek velké finanční ztráty. Pojištění domácnosti není drahou záležitostí. A jistota, že dostanete za poškozený majetek své peníze zpátky, za pár stovek ročně určitě stojí.

Na co si dát pozor

Podívejme se podrobněji na pár věcí, na které je třeba si dát pozor nejen při sjednávání pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti v první řadě není totéž co pojištění nemovitosti. Každé kryje něco jiného. Pojištění domácnosti kryje vybavení domácnosti a osobní věci.

Nejdůležitější je správně stanovit pojistnou částku. Pokud je nižší než skutečná hodnota domácnosti, mluví se o podpojištění. Češi často podceňují hodnotu svého majetku a podpojištěna je až každá druhá domácnost. Může se tak snadno stát, že klient v případě pojistné události dostane méně peněz, než očekával.

Smlouva bývá nejčastěji podpojištěna v důsledku toho, že dlouho nebyla aktualizována. Podpojištění se dá vyhnou velmi snadno: stačí si čas od času zkontrolovat svoji pojistnou smlouvu a pojistnou částku navýšit. Týká se to zejména případů, kdy dojde ke zhodnocení majetku, např. rekonstrukcí. Pokud nedojde k většímu dovybavení, tak alespoň jednou za tři až čtyři roky.

Častým problémem je nedostatečná dokumentace majetku. Je třeba mít dobře zdokumentovaný jak majetek, tak i případnou škodu. Máte-li doma opravdu hodně příslušenství, spotřební elektroniku, cennosti apod., pokuste se účtenky uchovávat někde jinde (např. v kanceláři), ať je máte v případě jakékoli události k dispozici.

Pojištění přes internet

Pojištění domácnosti lze, obvykle se slevou, snadno pořídit přes internet. Využijte nové a vylepšené srovnání s kalkulací pojištění majetku Chytrého Honzy. Snadno a rychle získáte přehled o nabídkách jednotlivých pojišťoven, vyhnete se složitému oceňování majetku a budete ochráněni před rizikem podpojištění.

Související články

26. 3. 2019

Co je dobré vědět před cestou do USA

🗽Plánujete dovolenou do USA? ⚔️ Vyzbrojte se u nás znalostmi a tipy, které vám přípravu cesty usnadní.