• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Investice do amerických akcií se vyplatí!

6. 6. 2012

Historie dokazuje, že nejlepším způsobem, jak zhodnotit své peníze v dlouhodobém horizontu, je investice do akcií. Mnozí tvrdí, že tento způsob investování je rizikový a volí konzervativní instrumenty a přitom se tak často zbytečně připraví o zajímavé výnosy. V dlouhodobém horizontu (minimální doba investování do akcií se doporučuje 7 let a více) přináší akcie vysoké výnosy.

Ve vyspělém světě veřejnost ví, jak své peníze nejlépe zhodnotit

Pokud tedy plánujete splnit si své finanční cíle a v této souvislosti chcete investovat na více let, jsou akcie tou správnou volbou. Ve vyspělém světě bývají akcie běžným nástrojem pro odkládání peněžních prostředků na penzi, vzdělání a další životní cíle. Investování navíc není pouze pro bohaté. U řady renomovaných společností můžete investovat již od 500 Kč měsíčně.

Čísla mluví za vše

Americký akciový trh je unikátní svým stářím a velikostí. Už před 200 lety začaly první společnosti vydávat své akcie a vznikla tak nová forma investování. Díky své dlouhodobé historii je také americký akciový trh jedním z mála, který přináší důkazy o vysokém zhodnocení akcií již od druhé poloviny 19. století. Jeden z nejstarších akciových indexů S&P 500 se od roku 1928 zhodnotil v průměru ročně o cca 9 %.

Chytrý Honza představuje: U.S. Pioneer Fund

Jednou z možností, jak se na růstu akcií amerických společností podílet, je investice do akciového fondu U.S. Pioneer Fund, jehož historie sahá právě až do roku 1928, a který investorům přináší nadprůměrné výsledky. Od svého založení se zhodnotil o necelých 12%. Tento fond vybírá ty nejlepší americké akcie, v současné době má v portfoliu akcie více než 100 společností.

MÁM ZÁJEM O INVESTICI DO AMERICKÝCH AKCIÍ

„Neexistuje nic lepšího než nakoupit kvalitní aktiva a nechat je, aby se v dlouhodobém horizontu zhodnotila. Trpělivost dokáže přinášet mimořádné zisky.“

Philip L. Carret, zakladatel skupiny Pioneer Investments

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek investic
Investiční Magazín č. 3

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →