• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Jak na nejlevnější povinné ručení II

22. 3. 2012

V minulém týdnu jsme si představili základní možnosti změny a výběru pojišťovny pro vaše auto. V tomto příspěvku se podíváme na detailnější možnosti úspor při samotném srovnání.

K tomu, abychom se dostali k přehledu produktů je nejprve důležité vědět několik základních informací ohledně auta, které chcete srovnat. Budete potřebovat tyto údaje:

  • objem motoru (v cm3)
  • výkon v kW
  • provozní hmotnost (třetí údaj u hmotnosti v malém technickém průkazu)
  • datum přihlášení vozidla
  • datum výroby vozidla
  • datum narození pojistitele
  • adresa pojistitele
  • délka předchozího pojištění – jedná se o historii pojistitele, nikoliv vozidla. Udává se v měsících

Vidíte, že těch údajů není zrovna málo, přesto jsou nezbytné k tomu, aby vám srovnávač povinného ručení našel všechny relevantní pojistné produkty přímo na míru vašeho vozidla.

Po odeslání formuláře se dostanete na stránku se samotnými produkty různých pojišťoven. Nyní záleží jen na vás, co upřednostníte. Na výběr je široká škála filtrů na připojištění, popisky produktů týkající se asistenčních služeb. Většina srovnávačů intuitivně klade nabídky dle ceny – tedy nejlevnější nahoru a nejdražší dolů. Pomocí filtrů můžete samotné pořadí měnit a přizpůsobit si srovnání ke svému obrazu.

Obecně platí, že nejlevnější a nejjednodušší pojistky se hodí zejména pro svátečnější řidiče jezdící ve starších autech, kteří jsou ochotni přijmout vyšší riziko případného nedostatečného krytí (35 milionů se zdá být velmi vysoká částka, ale např. při zavinění hromadné havárie se lehce stane, že pojistné krytí nemusí stačit).

Pokud si potrpíte na kvalitnější asistenční služby a očekáváte větší komfort v případě nehody od samotné pojitovny, vyberte si trochu dražší produkt s dobrými referencemi a asistenčními podmínkami.

Když se pro jednu pojistku již rozhodnete, stačí odeslat poptávku a čekat. Během několik minut by se vám měl dovolat telefonista pojišťovny, který celý proces zakončí. Zelenou kartu můžete dostat v případě platby online hned ten samý den, kdy jste pojištění objednali.

Mnoho štěstí při výběru kvalitní pojistky pro vaše vozidlo.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek povinného ručení
Jak na nejlevnější povinné ručení I

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →