• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Jak změnit dodavatele plynu

13. 10. 2011

Všichni zákazníci mají právo na volbu dodavatele plynu a protože cena dodávky plynu se skládá z regulované a neregulované složky, mohou tím výrazně ušetřit až několik tisíc ročně.

Regulovanou složku, která zahrnuje např. přepravu a distribuci, určuje Energetický regulační úřad a nelze ji měnit. Naopak, neregulovanou složku, která tvoří větší část celkové ceny a zahrnuje např. obchodní marže dodavatelů, ovlivnit můžete a to právě výběrem dodavatele, který vám nabídne lepší cenu.

A změnu dodavatele zvládne každý

Stačí si najít pro Vás nejvýhodnější nabídku a zadat kontaktní údaje.

My Vám pošleme veškerou smluvní dokumentaci, kterou nám vyplněnou zašlete zpět a my zařídíme dokončení převodu. Následujícího měsíce začne běžet výpovědní lhůta u Vašeho stávající dodavatele a po její vypršení začínáte odebírat levnější plyn. Žádné chození po úřadech, žádné vyměňování plynoměrů.

Přejít k jinému dodavateli plynu můžete kdykoliv (jen ne častěji než jednou za půl roku). Je to zcela běžné, dokonce můžeme říct chytré a vězte, že této možnosti využilo již tisíce lidí.

A poznámka na konec: pozor na podomní prodej. Když přijde někdo k Vám domů a bude Vám nabízet levnější plyn, tak platí pravidlo dvakrát měř, jednou řež. Nic nepodepisujte, smlouvu si v klidu sami projděte a uvedené informace si ověřte třeba na internetu.

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →