• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Konsolidace aneb všechny půjčky pod jednou střechou

11. 3. 2014

Zvládáte jen stěží splácet více půjček, které jste si na sebe nabrali? Konsolidace je řešení, které se samo nabízí. Po sloučení půjček budete platit pouze jednu splátku, která může být dle potřeb i výrazně nižší než součet předchozích splátek.

Hlavní výhodou konsolidace je, že budete mít všechny úvěry a půjčky přehledně pod jednou střechou. Díky ní vznikne jen jeden úvěr, který si můžete namodelovat podle svých potřeb. Sloučit lze veškeré úvěry bez zajištění, jako jsou spotřebitelské úvěry, úvěry splátkových společností, kontokorenty, kreditní karty a v některých případech i leasing.

Konsolidace úvěrů je samozřejmě jen pro klienty, kteří včas splácejí své stávající závazky a mají trvalý příjem. Pokud nejste u některého z úvěrů v prodlení se splátkami, většina bank vám konsolidaci půjček nabídne. Banky zároveň klienty prověřují v úvěrových registrech.

Nižší splátka

Většina klientů své úvěry konsoliduje kvůli potřebě platit jednoduše méně, než je součet všech jejich splátek. Napjatý rozpočet a možnost zvolit si výši nové splátky je nejčastější důvod ke konsolidaci. Je ale třeba podotknout, že rozložení splácení do delšího časového období může znamenat, že bance nakonec zaplatíte i o tisíce korun navíc. Vše je třeba individuálně promyslet a propočítat, ať už na stránkách bank či na internetových srovnávačích.

V některých případech se pak nelze vyhnout sankčním poplatkům za předčasné splacení původních půjček. O tuto částku je pak vhodné si navýšit celkovou částku, kterou budete u nové banky čerpat. UniCredit Bank u své PRESTO Půjčky nabízí zaplacení těchto poplatků v případě sjednání pojištění schopnosti splácet a zřízení běžného účtu.

Další výhody

Není-li hlavním motivem výrazné snížení měsíční splátky, umožňuje konsolidace při optimálním nastavení získat lepší či podobné podmínky jako u nejlevnějšího úvěru, který chcete konsolidovat. Může za to i neobezřetnost Čechů při sjednávání půjček – často si sjednávají úvěry za nepříznivých podmínek a tak není problém získat jinde lepší podmínky.

Souhrnem výhod je to, že se zbavíte poplatků souvisejících s úvěry, doba splatnosti (a tím i měsíční splátka) se může přizpůsobit aktuálním potřebám a zjednoduší se administrativa při splácení a kontrole.

Obecně se vždy musíte rozhodnout mezi snížením měsíčních splátek nebo snížením částky, kterou přeplatíte na úrocích. Jen v některých případech lze získat obě výhody najednou. Řada klientů využívá konsolidaci i k získání dalších finančních prostředků.

Na počtu nezáleží

Kolik půjček najednou je možné konsolidovat? Celkový počet úvěrů určených ke konsolidaci nebývá stěžejním kritériem. Omezení se týkají především celkové částky určené ke konsolidaci. V případě PRESTO Půjčky od UniCredit Bank lze konsolidovat úvěry v souhrnné výši až do 1 milionu korun.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek konsolidace úvěrů
Konsolidace aneb Půjčka na splácení půjček. Pro koho je?

Související články