• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Máte spotřebitelský úvěr? Refinancujte jej a ušetřete

20. 1. 2015

Konec roku každoročně prověří rodinnou peněženku. Jen v předvánočním období si půjčil každý šestý Čech. Nový rok je ideální čas na finanční revitalizaci, kdy je třeba své finance přehodnotit. Splácíte-li každý měsíc svůj úvěr, jistě vás občas napadne, jestli by nešlo splácet méně. Šlo! Díky refinancování si snížíte splátku vašeho úvěru o stovky i tisíce korun.

Spotřebitelský úvěr nebo jinou peněžní půjčku splácí více než třetina domácností v Česku. Problémem je, že si Češi půjčují často takříkajíc bez rozmyslu a neznají konkrétní podmínky úvěru. Až polovina lidí si před uzavřením úvěru aktivně neporovnává podmínky konkurenčních nabídek.

S podmínkami svých spotřebitelských úvěrů pak ale nejsou Češi často spokojeni. Naštěstí přejít k jiné bance, využít výhodnější nabídky, snížit si měsíční splátky a ušetřit je díky současným nabídkám refinancování snadné.

Splácejte méně, nikoliv déle

Refinancování je vlastně převedení stávající půjčky do nové banky, která nabídne výhodnější podmínky. Refinancování půjčky využívá stále více Čechů, kteří tímto způsobem ušetří i desetitisíce korun. Jednoduše se tak lze zbavit vysoké splátky u nevýhodné půjčky z dřívější doby.

Refinancování má smyl hlavně tehdy, když při stejném počtu splátek, které vám nyní zbývají u stávající půjčky, budete v nové bance platit nižší splátku.

V případě, že máte u stávajícího úvěru poplatky, s refinancováním se všech poplatků snadno zbavíte, čímž se vám měsíční splátka také sníží. Refinancování úvěru vám tak sníží splátku až o 25 procent při stejné době splácení.

Půjčku převedete snadno

Refinancovat lze v podstatě každý spotřebitelský úvěr, konsolidované půjčky, tedy splátky z více půjček, které byly poté sloučeny v jednu půjčku s jednou splátkou, libovolné hotovostní půjčky, účelové půjčky na nákup automobilu nebo i poskytnuté neúčelové půjčky či úvěru.

K převedení půjčky obvykle stačí pár minut a kopie smlouvy. Ostatní administrativu nová banka zařídí za vás. Zařídit refinancování půjčky můžete i z pohodlí domova.

Podmínky, které musí klienti splnit k uzavření smlouvy o refinancování, se u různých bank liší.

Aktuální akční nabídky

Oceněním Zlatá koruna za nejlepší úvěrový produkt v roce 2013 i 2014 se pyšní RePůjčka od Equa bank. Nyní k ní můžete získat tablet Lenovo. Akce platí do 28. 2. 2015.

Když si svůj úvěr převeďte k UniCredit Bank, můžete zdarma získat smartphone. Akce platí do vyčerpání zásob smartphonů.

Konkrétní podmínky akcí naleznete na webech jednotlivých bank. Refinancovat svou půjčku můžete snadno také u Air Bank nebo ZUNO.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek na půjčku
Půjčka bez srovnání nabídek je finanční hazard

Související články