• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Měli byste se obtěžovat s životním pojištěním?

23. 2. 2015

Pokud jste nezadaní a bez závazků, pravděpodobně se o životní pojištění příliš starat nemusíte. Ale pokud máte partnera, který by po vaší smrti finančně strádal, nebo máte-li děti, pak byste měli životní pojištění raději zvážit. Jednou se může ukázat, že životní pojištění byl ten nejdůležitější finanční produkt, který jste si kdy pořídili.

Nikdo nepřemýšlí rád nad tím, co vše se může pokazit. Není tak těžké to pochopit. Je ale důležité si uvědomit, jaké ekonomické důsledky mohou mít pro vás či vaši rodinu takové události, jako je vážný úraz, nemoc, invalidita či smrt.

Srovnání životního pojištění on-lineŽivotní pojištění, když se nad tím zamyslíte, je poměrně jednoduché téma. Stručně řečeno, pokud někdo závisí na vašem příjmu, je životní pojištění nutností.

Pokud zemřete a zanecháte po sobě rodinu, životní pojištění může být jediný rozdíl mezi tím, jestli se vaši milovaní budou celý život jen snažit vyjít s penězi, nebo budou finančně zajištěni na několik dalších let. Životní pojištění je finančně zabezpečí a zabrání, aby se špatná situace ještě zhoršila.

Jak vysoké krytí potřebujete?

Výše krytí – známá jako pojistná částka – do značné míry závisí na vaší osobní situaci. Většina specialistů doporučuje pojistnou částku pro případ smrti ve výši nejméně 10násobku vašeho ročního výdělku.

Při rozhodování o tom, jak vysoké pojistné krytí u životní pojistky potřebujete, zvažte veškeré dluhy, které by bylo potřeba doplatit (dokázali by pozůstalí splatit hypotéku?), a kolik peněz by rodina potřebovala, aby následující roky měla dostatek peněz na každodenní náklady a udržela si svůj životní styl, pokud zemřete.

V průběhu pojištění pak lze obvykle měnit rozsah pojistné ochrany a přizpůsobit tak pojištění aktuálním rizikům pojištěné osoby.

Co dalšího je třeba zvážit?

Existuje pár dalších, důležitých bodů, které je třeba zvážit. Jaká životní rizika by měla pojistka krýt? Na jak dlouho by měla pojistka být sjednána? A kolik je rozumné za pojištění platit?

Snažte se porovnat více konkurenčních nabídek – nejen z hlediska ceny, ale i rozsahu pojištění či doplňkových služeb. Na webu Chytrého Honzy si porovnáte jednoduše a rychle základní parametry a ceny různých životních pojistek.

Vyplatí se nespoléhat jen na vlastní úsudek, ale nechat si poradit od specialisty s mnohaletými zkušenostmi na trhu s pojištěním. Proto má Chytrý Honza v každém kraji desítky zkušených specialistů, kteří vám ochotně s životním pojištěním poradí.

Trh životního pojištění je, nejen vzhledem k neustále narůstajícímu počtu nových produktů, pro běžného člověka velice nepřehledný. S Chytrým Honzou si snadno vyberete pojistku, která bude krýt rizika, která opravdu potřebujete, a přitom stojí rozumné peníze. Proti důležitým rizikům se dá pojistit již kolem 100 korun měsíčně.

Související články

14. 3. 2019

Vyplatí se pojištění jízdního kola proti krádeži?

Pojištění jízdního kola je sázkou na jistotu. Ročně se ukradne 8 000 kol! Připravte se včas na možnou krádež vašeho kola.