• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Ochraňte své chalupy před zloději efektivně - pojištěním

3. 5. 2012

Jak se zvedly teploty a slunce prodlužuje svou dobu svitu, začalo mnoho lidí opět po zimě najíždět na chalupy. Přivezli si s sebou mnoho nástrojů, náhradních dílů a ty si ne všechny zase hned odvezou. Toto samozřejmě ví i velké množství nenechavců, kteří právě v jarním období pořádá trestné výpravy do právě opuštěných obydlí.

Jak se proti těmto lidem bránit?

Jedním řešením je koupě drahých zabezpečovacích systémů – ty dnes umí na dálku zavolat i policii v případě, že někdo poruší chránění obvod. Bohužel jsou tyto systémy mnohdy tak nákladné, že se pro spoustu lidí nevyplatí. Pořízení pevných zámků či tvrzených dveří už na zloděje zdaleka neplatí tak jako dříve. Ti zkušenější si poradí s masivními dveřmi i za několik minut. Ti méně zkušení jdou oknem.

Proto se jako jedna z nejefektivnějších cest ukazuje volba správného pojištění nemovitosti. Od ztráty či poškození chaty vás sice neochrání, ale dopady takovéhoto náletu zloděje nejsou finančně tak zdrcující.

V dnešní době se dá pořídit pojištění na rok již za několik stokorun – záleží na velikosti chaty nebo na hodnotě jejího vybavení. Výhodou je, že máte krytu i živelnou katastrofu (povodeň, požár, vichřice a další). Spoluúčast za každou pojistnou událost se pohybuje v řádu jednotek tisíců – vždy záleží na konkrétní pojistné smlouvě.

Chytrý Honza vám nabízí kvalitní online srovnání pojistných produktů v oblasti pojištění nemovitostí – zadejte požadované parametry a můžete srovnat, která nabídka vás nejvíce osloví. Vše naleznete na našich stránkách.

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →