• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Odlehčete napjatému rozpočtu sloučením svých půjček

11. 8. 2014

Konsolidace půjček je způsobem, jak odlehčit napjatému rozpočtu a vyhnout se možným problémům se splácením. Konsolidace spojuje několik půjček do jedné a umožňuje snížit vaše měsíční splátky a administrativní zátěž. Může přinést mnoho výhod – od zjednodušení celého procesu splácení až po celkový nižší úrok a RPSN.

Více než polovina Čechů má nějaký typ půjčky. Roste také počet lidí, kteří mají několik úvěrů najednou. Měsíční splátky pak můžou domácnost zatížit natolik, že zbylé peníze přestávají stačit na pokrytí důležitých životních nákladů a hrozí problémy se splácením. Těm je třeba včas předejít!

Češi nejsou při sjednávání půjček příliš obezřetní a sjednávají si úvěry často za nepříznivých podmínek. Pětina těch, kteří mají půjčky u více institucí, o konsolidaci uvažuje.

Výhody konsolidace

Konsolidace půjček vám může ulevit od starostí, když jste si vzali několik půjček najednou. Je to možnost, jak snížit své měsíční výdaje až o tisíce korun. S konsolidací získáte mnohem lepší kontrolu nad svými závazky díky zjednodušení a snížení objemu administrativy, omezení správních poplatků, snížení objemu splátek nebo dokonce výhodnějších úrokových podmínek.

Nezáleží na tom, u jakých společností máte závazky. Sloučit lze spotřebitelské úvěry, kreditní karty, kontokorenty i půjčky od splátkových společností. Rychle a efektivně tak můžete přizpůsobit splacení úvěrů svým momentálním potřebám. Díky sloučení půjček do jedné budete platit tolik, kolik vám bude vyhovovat.

Při konsolidaci si můžete sami určit datum, kdy budete splátku hradit, a také si upravit dobu splácení. Řada klientů využívá výhod konsolidace i k získání dalších finančních prostředků.

Nevýhody konsolidace

Prodloužení doby splácení může být nevýhodou, zákazník může přeplatit původní dlužnou částku. Zdánlivě výhodná konsolidace půjček se může prodražit a je tedy třeba si dávat velký pozor, jakou nabídku si vyberete.

Předčasné splácení původních úvěrů také není vždy zdarma. Od 1. 1. 2011 platí regulace o maximálním možném poplatku za předčasné ukončení smlouvy ve výši max. 1 procento dluhu.

Obecně se vždy musíte rozhodnout mezi snížením měsíčních splátek nebo snížením částky, kterou přeplatíte na úrocích. V některých případech ovšem můžete získat obě výhody najednou.

Pouze pro řádně splácející

Sloučení půjček je nutné řešit včas a je pro ty, kteří zvládají své závazky splácet, ale rádi by nad nimi získali větší kontrolu. Banky nahlíží do registrů klientských informací, kde by se problémy se splácením objevily.

Než se rozhodnete pro konkrétní nabídku, mějte na paměti, že se vyplatí porovnat a propočítat několik nabídek. Nabídky konsolidace můžete porovnat snadno a rychle na chytryhonza.cz.

PROPOČÍTAT KONSOLIDACI

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek konsolidace úvěrů
Refinancování půjček se nebojte, ušetříte rodinnou kapsu

Související články