• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Osobní finance v tisku: co přineslo posledních 7 dní

8. 11. 2011

Chytrý Honza za vás sleduje nejdůležitější události na trhu osobních financí a každý týden vám přináší výběr toho nejdůležitějšího.

Dnes se dozvíte, že nejlevnější hypotéka nemusí být až tak výhodná. Dále se dočtete, jaké riziko představují nebankovní poskytovatelé půjček a na závěr se dozvíte, zda je výhodná doba pro uzavření termínovaného vkladu.

Lidové noviny: Nízký úrok ještě neznamená levnou hypotéku

Úroky hypotečních úvěrů v Česku jsou aktuálně na nejnižší úrovni za posledních dvacet let. Začínají už na 2,5 procenta. Ani to však neznamená, že člověk dostane peníze na byt levně. Ve většině případů je nejnižší úrok spojen s povinností uzavřít jednu či dvě pojistky a mít účet u banky, která hypotéku poskytuje. (více)

iDNES.cz: V nabídkách půjček není férová polovina nebankovních poskytovatelů

Půjčíme výhodně, na cokoliv a bez dokládání příjmu. Podobné inzeráty jsou pro některé občany velkým lákadlem. Řada těch, kdo úvěry nabízejí, přitom sahá k nekalým praktikám zavánějícím lichvou a uchazečům o nebankovní půjčku zatajují řadu podstatných informací. Fér podle obchodní inspekce nehraje polovina z nich. (více)

FinExpert: Vyplatí se termínované vklady?

Jako odměnu za to, že bance necháváme své úspory k dispozici delší dobu, bychom očekávali zajímavé zhodnocení. Bohužel to neplatí, mnohdy úroky na termínovaném vkladu nemají na zhodnocení spořicích účtů, kde máme navíc peníze kdykoliv k dispozici. (více)

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →