• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Osobní finance v tisku: co přineslo posledních 7 dní

7. 12. 2011

Chytrý Honza za vás sleduje nejdůležitější události na trhu osobních financí a každý týden vám přináší výběr toho nejdůležitějšího.

Dnes vám poradíme co dělat, když omylem pošlete peníze na cizí účet nebo kde můžete ušetřit tisíce a na závěr jsme připravili zajímavost kolik vás bude například stát úraz v Evropské unii.

FinExpert.cz: Poslali jste peníze omylem na cizí účet? Víme jak postupovat…

Pokud využíváte elektronické bankovnictví, jistě se nebudete divit, že se již mnohokrát nějakému nešťastníkovi „podařilo“ poslat peníze na cizí účet. „Nezáleží na tom, zda platíte ze soukromého nebo firemního účtu, pokud se vám podobná věc přihodí, rozhodně jednejte, a to co nejdříve. (více)

Chytrý Honza: Takováto situace je jistě nepříjemná pro všechny z nás. Musíme však doplnit, že důležitý faktor při řešení těchto situací je vedení běžného účtu u spolehlivé banky, kterou si vybíráte pouze podle vašeho uvážení. Zkuste se u nás porozhlédnout a srovnejte si veškeré běžné účty na trhu. >>> Běžné účty

iDnes: Nízký úvěr u stavební spořitelny přeplatíte jen o pár tisíc

Chystáte se koupit byt či zrekonstruovat dům a nemáte dost peněz? Nemusíte hned do banky pro hypotéku, půjčí vám ve stavební spořitelně. A to i když jste u ní dosud nenašetřili ani korunu. (více)

Chytrýhonza: Musíme iDnes pochválit za přínosný článek a zároveň souhlasíme, že je důležité vybrat si tu správnou spořitelnu a i pro tyto případy jsme připraveni. Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled všech spořitelen i s jejich úrokovými sazbami >>> Stavební spoření

iDnes: Lékařka: V řadě turisticky oblíbených zemí bych nechtěla onemocnět

Zasahuje v nejrůznějších koutech světa. Přesněji na místech, kde české občany potkají na cestách zdravotní problémy, úrazy a potíže, které ohrožují jejich život. Většina lidí, kterým pomáhala, její tvář ale nezná. Záchranu a lékařskou pomoc řídí lékařka Jana Ježková spolu se svým týmem po telefonu a internetu, působí však i v terénu. (více)

Chytrýhonza: Paní Ježková má určitě pravdu. Vyjíždět do ciziny bez cestovního pojištění je velice riskantní a hazardní záležitost. Přitom samotné cestovní pojištění seženete za pár korun a navíc ho můžete jednoduše sjednat do 3 minut na našich stránkách. >>> Cestovní pojištění

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →