• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Osobní finance v tisku: co přineslo posledních 7 dní

3. 1. 2012

Chytrý Honza za vás sleduje nejdůležitější události na trhu osobních financí a každý týden vám přináší výběr toho nejdůležitějšího.

Na nový rok jsme pro vás našli články, které vás budou určitě zajímat. První se týká všech změn ve stavebním spoření pro rok 2012. Dále by jste měli vědět, jak dlouho vám zbývá na změnu penzijního fondu a v posledním příspěvku se dozvíte jak „férové“ jsou dnešní banky k vlastním klientům.

iDNES.cz: Rok 2012: Co se pro všechny změní ve stavebním spoření

Ať už máte stavební spoření nějaký čas uzavřené nebo o jeho založení teprve uvažujete, před pár dny schválená změna státní podpory se vás bude týkat. Nová pravidla platí pro všechny, dokonce i pro smlouvy uzavřené před rokem 2004, tedy ty, které až dosud měly nárok na státní podporu 4 500 korun. (více)

Chytrý Honza: To nám ty opasky pěkně utáhly. Státní podpory jsou každým rokem menší, ale daně stále větší a větší. Nezbývá nic jiného, než důkladně vybrat stavební spoření, která opravdu za to stojí. Zkuste si schválně porovnat různé varianty stavebních spoření a uvidíte sami komu svěříte své peníze. >>> Stavební spoření

FinExpert.cz: Teď, nebo nikdy! Na změnu penzijního fondu máte poslední dva měsíce.

Příliš se o tom nemluví. Vlastně vůbec. Přitom jde klíčovou informaci, která se dotkne více než 4,5 milionu osob, jež si na důchod spoří prostřednictvím penzijního připojištění. Řeč je dvouměsíčním ultimátu na změnu penzijního fondu v rámci třetího, dobrovolného pilíře. (více)

Chytrý Honza: Pokud si zatím nespoříte na důchod, ale přemýšlíte o něm, tak máme pro vás dobrou zprávu. Připravili jsme kompletní přehled všech spoření na penzi. >>> Spoření na penzi

aktuálně.cz: Slíbila hypotéku, lidé zaplatili. Pak banka přitvrdila.

Zaplatili odhadce i rezervační smlouvy za statisíce. Pak banka s okamžitou platností změnila metodiku a slíbené půjčky smetla ze stolu. (více)
Chytrý Honza: Je nezvyklé, když se banka takovým způsobem chová ke svým klientům. Zvláště když se jedná o „citlivý“ produkt jako je hypotéka. Pokud máte i vy problém s hypotékou u své banky, zkuste využít našich služeb a vytvořte si naprosto nezávislou a anonymní poptávku, na kterou vám budou chodit nabídky od různých bank. Pak si stačí jenom vybrat. >>> Hypotéky

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →