• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Platbou povinného ručení v celku můžete výrazně ušetřit

23. 2. 2012

Jistě jste se setkali s tím, že Vám pojišťovna či srovnávač povinného ručení nabízeli platbu za pojištění pololetně či dokonce kvartálně. Výhoda tohoto kroku spočívá v tom, že nemusíte najednou uhradit pojištění na celý rok dopředu. Málo se ale mluví o tom, že pojištění placené na části je o několik procent dražší.

Bez slevy
Velmi rozšířeným trikem pojišťoven, kterým znevýhodňují kvartálně platící klienty je neposkytnutí určité slevy, kterou naopak zákazníkům platící částku na rok vcelku nabízejí. Tento fakt ale pojišťovny mnohdy svým klientům nesdělí a ti pak ani netuší, že platí zbytečně navíc.

Konkrétní příklad uvedl Pavel Ronovský pro mesec.cz u pojišťoven Triglav a Slavia – Řada pojišťoven, například Triglav pojišťovna nebo Slavia pojišťovna, neodečte ročně platícím klientům z bonusu první drobnou nehodu se škodou do 20 000 Kč respektive 15 000 Kč, zatímco čtvrtletně platícím klientům ano . Tímto se zvýší platba čtvrtletně platícím klientům přibližně o 5 %.

Obecně se dá říci, že se vyplácí platit pojistné hned na rok dopředu – nejen, že získáte lepší cenovou nabídku, ale nemusíte dvakrát respektive čtyřikrát do roka podávat trvalý příkaz ve vaší bance. Čtvrtletní pojistné využijí spíše klienti s nízkými příjmy, pro které by byla jednorázová platba příliš vysoká a raději si ji rozdělí. Další skupinou čtvrtletně platících jsou zákazníci, kteří plánují v blízké době pojištěné vozidlo prodat a nechtějí papírovat s pojišťovnou (ta je v případě dopředu uhrazeného pojistného a vypovězení smlouvy při prodeji vozidla nucena přeplacenou částku za nevyužité období vrátit) více než je nutné.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek povinného ručení
Děti jako výhoda při sjednání povinného ručení

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →