• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Proč povinné ručení?

7. 6. 2012

Povinné ručení je produkt, který jistě každý zná a mnozí z nás si ho platí. Najdou se ale tací, kteří svůj automobil nemají pojištěný a bezstarostně vyjíždějí do ulic. Při tom samotné povinné ručení stojí nesrovnatelně méně, než pokuta, která je čeká.

Co je povinné ručení?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jak se správně říká, vám poskytne pojistnou ochranu v případě vámi zaviněné havárie. Pokud tedy svým vozidlem způsobíte druhým osobám škodu, pojišťovna proplatí škody pouze do limitu, který máte u svého pojištění nastavený. Minimální limit u každé pojistky je 35 mil. Kč na každého zraněného nebo usmrceného a zároveň 35 mil. Kč na majetkovou škodu pro všechny poškozené. Pojistit se musí každý vlastník motorového vozidla, který chce jezdit po veřejných komunikacích.

Jaká vám hrozí pokuta, pokud si svůj vůz nepojistíte?

Pokuta se pohybuje od 5 do 40 tis. Kč. Pokud ale zaviníte havárii, počítejte s tím, že veškeré způsobené škody budete muset navíc hradit ze svého! Například v roce 2010 způsobil majitel nepojištěného automobilu škodu přes 35 mil. Kč, které samozřejmě musí zaplatit ze své kapsy. I přes tyto případy jezdí až 300 tisíc nepojištěných vozidel.

Na kolik takové povinné ručení vyjde?

Cena samotného povinného ručení se odvíjí na základě mnoha faktorů. Jako je věk pojistníka, parametry samotného vozidla, místo bydliště, počet zaviněných škodných událostí, frekvence placení pojistky apod. Přesto se průměrná cena povinného ručení pohybuje kolem 3000 Kč.

Jak si zajistit nejvýhodnější povinné ručení nebo zbytečně nepřeplácet?

V obou případech je odpověď velice jednoduchá –>Vyplňte jednoduchý formulář o svém vozidle ZDE a z přehledného srovnání zjistíte hned, zda platíte za své povinné ručení více než by jste měli.

V souvislosti s článkem by vás mohlo zajímat

Srovnání nabídek povinného ručení
V prvním čtvrtletí se opět nezastavil pád cen povinného ručení

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →