• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Osobní finance v tisku: co přineslo posledních 7 dní

19. 1. 2012

Chytrý Honza za vás sleduje nejdůležitější události na trhu osobních financí a každý týden vám přináší výběr toho nejdůležitějšího.

Pro dnešní den máme pro vás připraveno pár nových informací ohledně „Mikroúvěrů“. Také jsme zjistili, že Češi mají čím dál větší chuť na pojistné podvody, které vzrostly v minulém roce o 22%. Poslední článek se týká zajímavého průzkumu o tom, proč klienti nemění své banky, i přes to, že jsou nespokojeni.

penize.cz: Mikropůjčky. Půjčovat si? Radši půjčovat potřebným.

Pokud nemáte peněz nazbyt, téma mikroúvěrů by vás mělo asi raději minout. Pokud jste naopak nějakou korunu ušetřili a chcete pomoci jinde ve světě těm méně šťastným, zkuste nějakou renomovanou neziskovku a můžete jejím prostřednictvím malou částku někomu půjčit. (více)

Chytrý Honza: Mikropůjčky se vás netýkají? Co takhle veškeré klasické půjčky jak od bankovních tak i nebankovních institucí řazené dle nejdůležitějších parametrů? >>> Bankovní půjčky / Nebankovní půjčky

lidovky.cz: Česko se stává zemí pojistných podovníků.

Nárůst pokusů o podvodné jednání zřejmě souvisí se zhoršením finanční situace domácností i podnikatelů. Podle světových statistik patří mezi podvody zhruba každý sedmý případ, který klient pojišťovnám ohlásí. (více)

Chytrý Honza: Za minulý rok se u nás pojistilo několik desítek tisíc klientů a pevně věříme, že s čistým úmyslem. Pokud i vy se chystáte pojistit určitě využijte náš portál, kde najdete pojistky rozmanitého charakteru

FinExpert.cz: Banku chce změnit jen 15 % klientů.

Podle nového průzkumu LBBW Bank, který banka provedla na koci prosince je se službami své stávající banky je spokojeno 84 % klientů. Jen 15 % ze všech respondentů plánuje svou banku změnit. (více)

Chytrý Honza: Změnit banku je opravdu jednoduché. Stačí jeden papír, který vám převede veškeré finanční prostředky + veškeré odchozí platby. Neplaťte zbytečné poplatky a mějte účet, který opravdu chcete. >>> Běžné účty

Související články

3. 2. 2019

Platba na internetu: Jaké máte možnosti?

Víte, že platit v e-shopu můžete dnes zdarma klidně až 14 dnů po převzetí zboží? Zjistěte jak →