• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Seznamte se s Chytrým Honzou, díl první: kdo jsme a jak jsme vznikli

3. 2. 2015

Není to dlouho, co nás o pauze na kafe napadla jedna věc. Věříte nám ohledně tak choulostivé věci, jako jsou osobní finance, a přitom nás možná ani pořádně neznáte. O to víc si samozřejmě vaší důvěry vážíme, ale přesto nám to nedá a hned teď uděláme první krok, kterým vás seznámíme s fungováním celé skupiny Chytrý Honza.

Seznamte se s Chytrým Honzou

V dalších dílech seriálu “Seznamte se s Chytrým Honzou vám pak představíme klíčové lidi, jejichž jména, tváře a zkušenosti stojí za hladkým zprostředkováním těch nejlepších finančních produktů na trhu.

Více se samozřejmě dozvíte v dalších dílech seriálu, teď se pojďme bez dalších průtahů podívat na skupinu Chytrý Honza obecně.

Píše se rok 2008, když Jiří Paták dostává nápad umožnit vám online výběr a sjednání finančních produktů. Dává se proto dohromady s Jakubem Havrlantem (který má zrovna za sebou úspěšně rozjetý projekt Bezrealitky.cz, který někteří z vás určitě znají) a spouštějí projekt honzovahypoteka.cz.

Základní kámen Chytrého Honzy je položen!

Jen mu dodat nějakou tvář… Zanedlouho se proto v dílně Jana Tománka rodí Honza, jak ho dnes znáte – s rozcuchem a hranatými brýlemi s červenými obroučky. Když už je chytrý, měl by tak i vypadat, proto nedá ani ránu bez svého obleku!

S jasnou vizí a lidskou tváří už nám nic nebrání pustit se do práce a 8. 8. 2009 obsluhujeme historicky prvního zákazníka.

Skok do roku 2010 a hle! S více než 1000 poptávkami měsíčně se stáváme jedničkou na trhu online hypoték. Usínání na vavřínech se však nekoná, okamžitě spouštíme srovnávač cestovního pojištění a dodavatelů energií a ještě téhož roku překračujeme hranici 25 000 zákazníků.

Rok 2011. Zdá se to jako včera, přesto už to nějaký pátek bude! V tomto roce se udává jeden z nejzásadnějších milníků v naší historii – oficiálně vzniká portál chytryhonza.cz. A spolu s tím přibývá dalších 14 finančních produktů na srovnání – od běžných účtů přes pojištění majetku po pojištění aut.

O dva roky později se stěhujeme do nových kanceláří, což je fakt, který nelítostně zastiňuje jiný počin z naší dílny – kampaň s Nicky Tučkovou, kterou sledují více než 3 miliony lidí. Díky za všechno, Nicky:)

V pozadí těchto událostí však pilně pracujeme na něčem větším a pokládáme základy strategické spolupráce s Bonnet, nejrychleji rostoucím brokerpoolem, který je dnes jedním ze tří pilířů Chytrého Honzy.

Propojení s poradci ze sítě Bonnet je dokonáno o pár měsíců později v roce 2014. Akvizicí získáváme téměř 1500 vysoce kvalitních, prověřených poradců, kteří financím rozumí jako málokdo. To nám ale nestačí! Každý měsíc posilujeme jejich řady zhruba o 50 nových tváří a poprvé v historii překonáváme metu 500 milionů Kč v hypotékách. Za měsíc. A to díky vám!

Teď jsme v roce 2015 a rozhodně nehodláme stát na místě. Těšte se na další a další novinky, které vám usnadní a zpříjemní práci s financemi!

Zůstaňte s námi, ve druhém díle vám představíme člověka, který to všechno započal – Jiřího Patáka. Malá upoutávka: nebude chybět rozhovor s ním a možná přihodíme i nějakou tu fotku:)

Právě jste dočetli první ze série článků, ve kterých se vám postupně představí jak Finanční skupina Chytrý Honza jako taková, tak její jednotliví klíčoví lidé. Pokračujeme příští týden rozhovorem s Jiřím Patákem, zakladatelem a CEO Chytrého Honzy.

Související články