• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Tip pro moderní rodiče: posílejte svým dětem kapesné do mobilu!

25. 8. 2015

Způsobů, jak svým dětem dávat kapesné anebo peníze na přilepšenou na blížící se prázdniny není zas tolik. Každý rodič potvrdí, že jsou v podstatě pouze dva. Buď můžete dětem svěřit celou měsíční částku v hotovosti (a věřit, že peníze neztratí nebo neutratí hned první týden), nebo jim je můžete poslat na účet (pokud nějaký mají a doufat, že budou mít vlastní útratu pod kontrolou).

Jenže co když svým potomkům, které navíc budete mít přes prázdniny mimo svůj obvyklý dohled, zas tolik nevěříte (nic ve zlém – jen je prostě znáte), vaše dítě účet v bance nemá, protože je to zatím zbytečné a vy mu ho ani zřizovat nechcete. I pro takovou situaci překvapivě existuje elegantní řešení. Vaše potomky nadchne a vás si brzo získá taky.

Jednoduše bezpečné kapesné

Jmenuje se Napka a jedná se o elektronickou peněženku, která spočívá v mobilní aplikaci, ke které je vydávaná vlastní platební karta. Aplikaci Napku jde nainstalovat do většiny dnešních smartphonů (funguje na operačním systému iOS a Android). Aplikace je řádně zabezpečená a nehrozí tedy její zneužití.

V aplikaci je přehledně zobrazený jak zůstatek na kartě, tak veškeré provedené transakce. V aplikaci je také možné posílat zprávy mezi jejími uživateli a mimo to také posílat peníze. Vše se zobrazuje okamžitě, a to jak transakce provedené kartou, tak zaslané platby pomocí aplikace. Zaslané peníze jsou tedy k dispozici okamžitě.

Přestože platební karta k Napce není vázaná k žádnému bankovnímu účtu a lze ji pořídit bez jediného podpisu – páruje se pomocí ověřovací SMS jen a pouze s telefonním číslem, na kterém je Napka nainstalována – zvládne úplně všechno, co platební karty umět mají. Tedy platit bezkontaktně v obchodech i na internetu a vybírat hotovost z bankomatu.

Kapesné do Napky dostanete jednoduše – pomocí online platby v platební bráně (to se peníze do Napky připíší okamžitě) nebo převodem z účtu. Anebo prostě tak, že si Napku sami pořídíte. Převody mezi dvěma Napkami jsou také okamžité. Pokud vám vaše zoufalé dítě napíše z výletu do Itálie, že neprozřetelně utratilo poslední drobné za zmrzlinu, peníze od vás mu pomocí online platby nebo z Napky do Napky dojdou do několika vteřin. A to samé platí i pro noční nebo časné ranní hodiny – Napka prostě funguje i v době, kdy banky běžně spí.

Peníze nemusí být věda

Samotná apka Napka není nikterak složitá a to je právě její síla. Ze všeho nejvíc totiž připomíná chat, který všichni známe třeba z Facebooku. Všechny transakce jsou u jednotlivých kontaktů navíc do puntíku evidované. Pokud si všímáte, kolik dnešní mileniálové – tedy mladí mezi 15 a 25 lety – tráví času se svým telefonem, je jasné, že tohle řešení je přímo pro ně. A díky své jednoduchosti vlastně i pro vás.

A kde Napku s kartou pořídit? Jděte na www.napka.cz.

Za Napkou stojí investiční skupina Rockaway a společnost BSC, spolupracují na ní také ČSOB a MasterCard.

Související články