• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

TISKOVÁ ZPRÁVA: Akvizice Bonnet.cz zajistila společnosti Chytrý Honza meziroční růst na všech frontách

5. 11. 2014

On-line finanční portál Chytrý Honza, patřící do skupiny Rockaway, již těží z akvizice sítě finančních poradců Bonnet.cz. Aktuální čísla o meziročním růstu naznačují, že rozšíření čistě internetového modelu o síť finančních poradců nese skupině Chytrý Honza kýžené ovoce.

Spojení silného online hráče a „offline“ sítě představovalo doposud chybějící alternativu distribuce pro banky i pojišťovny. Cílem akvizice Bonnet.cz bylo vytvořit moderní a z pohledu nákladů efektivní model distribuce finančních produktů skupiny Chytrý Honza. A podle všeho se strategie vydařila. Potenciál internetu v kombinaci s obchodní sítí vytváří na nasyceném českém trhu výjimečný prostor pro růst a společnost tak svou obchodní silou přímo konkuruje nejsilnějším hráčům na trhu.

Po akvizici je patrný skokový nárůst provizního obratu skupiny. Již ve druhém čtvrtletí 2014 kvartální růst obratu překročil hranici 60 milionů korun a příznivý trend pokračuje. Lze očekávat, že růst ve druhém čtvrtletí 2015 atakuje hranici 80 milionů korun.

Společnost Chytrý Honza se již brzy bude moci pochlubit 300 tisíci klienty. Jen za letošní rok jich přibylo 71 240, došlo tak k meziročnímu nárůstu 31 %.

Ke konci 3. čtvrtletí 2014 skupina spolupracovala s 1594 poradci Bonnet.cz, počet narostl oproti stejnému období minulého roku o 49 %. Do konce letošního roku se očekává spolupráce s bezmála 1750 poradci.

Mezi typy uzavřených produktů vede životní pojištění v těsném závěsu s pojištěním aut, které představuje zhruba každý čtvrtý produkt uzavíraný poradci. Velký zájem je ale také o pojištění majetku a o hypotéky.

Více informací o Finanční skupině Chytrý Honza

Portál Chytrý Honza nabízí rychlé a objektivní srovnání finančních produktů a služeb mnoha desítek finančních institucí působících v České republice. Široký výběr, možnost přizpůsobit si produkt na míru, čas na rozmyšlení při rozhodování a zároveň jeho úspora dělají z Chytrého Honzy skutečně platného partnera při řešení osobních financí. Chytrý Honza zájemcům srovná všechny dostupné produkty online, aby si mohli vybrat ten nejvhodnější – od hypotéky přes pojištění a tarify mobilních operátorů až po dodavatele energií. Od svého vzniku v roce 2009 již Chytrý Honza získal přes 300 000 spokojených zákazníků. Ti si aktuálně mohou vybírat z celkem 19 produktů ve více než 1900 variantách. Akvizicí sítě finančních poradců Bonnet.cz Chytrý Honza nyní disponuje více než 1500 specialisty ve všech regionech ČR. Zakladateli portálu jsou Jiří Paták a Jakub Havrlant.

Související články