10 tipů, kam v zimě k moři (s cestovkou i lowcost)
09. 01. 2019

10 tipů, kam v zimě k moři (s cestovkou i lowcost)

Zakončete uplynulý rok v teple. Máme pro vás 10 tipů, kam vyrazit v zimě k moři – ať už s cestovkou anebo lowcost 🙂

Nemáte zimu v lásce a patříte k těm, kdo od prosince do března toužebně vyhlíží letní počasí? Zkuste letos v zimě místo na hory vyrazit na dovolenou k moři. Chcete-li vyjet okamžitě, cestovní kanceláře nešetří nabídkou last minute zájezdů nejen do exotických destinací. Jet ale můžete i nízkonákladově po vlastní ose. Často je to velmi jednoduché a ušetřit můžete až několik tisíc korun: chce to jen trochu plánovat, myslet dopředu a znát pár šikovných cestovatelských tipů.

#1 Thajsko

Cena letenky: od 17 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: 25 – 35 °C, beze srážek / až 28 °C

Aktivity: masáže, meditace, jóga, thajský box, koupání v moři, surfování, potápění, výlety na skútru, noční život

Kam k moři – tipy na pláže: PhraNang Cave Beach & Ao Tha Lane (Krabi), Haad Yuan Beach (Ko Phangan), Diamond Cliff Beach (Koh Lanta), Laem Tong Bay (Ko Phi Phi Don)

Potřebné doklady: cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění do Thajska (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika v Thajsku: záplavy a sesuvy půdy (týká se hlavně monzunového období od června do října), poranění mořským ježkem, uštknutí jedovatým hadem

Doporučená očkování: žloutenka A & B, břišní tyfus

Podrobnou mapu Thajska najdete zde.

V Thajsku se při koupání budete kochat majestátními skalními útesy.

Už se těšíte na prosluněnou pláž s jemným pískem a vidinou celodenního koupání? Dovolená v Thajsku vás rychle zbaví zimomřivosti i špatné nálady z pochmurného počasí. Teploty vzduchu dosahují i v nejchladnějších měsících až 30 °C a průzračné, smaragdově zbarvené moře má podle regionu do 28 °C. Na koupání je tedy ideální.

Kam přesně do Thajska zavítat? Z destinací můžete navštívit turistická letoviska (Krabi, Pipi nebo Phuket) a užívat si naplno pláží a nočního života. Chcete-li střet s civilizací omezit na minimum, k moři můžete vyrazit třeba na méně obydlené ostrovy Koh Lanta nebo Koh Lipe.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 25 000 Kč (10 dní) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, převoz z letiště na hotel, ubytování

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 18 000 Kč (10 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 14 000 Kč), ubytování, jídlo & dopravu (dohromady cca 4 000 Kč )

Víte, že…

Jídlo v restauracích je často o dost dražší než to, které si koupíte na pouličních trzích a ve stáncích. Jeho kvalita je přitom srovnatelná.

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Thajsko:

  • výši léčebného limitu alespoň 3 000 000 Kč (náklady na ošetření a léčbu jsou mimo Evropu často o dost vyšší)
  • úrazové pojištění, zdravotní & post-mortem repatriaci (transport zpět do ČR z vážných zdravotních důvodů anebo při úmrtí)
  • ošetření u zubaře od 8 000 Kč nahoru
  • pojištění rizikových sportů a odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám
  • krytí ztráty nebo poškození zavazadel

#2 Bali

Cena letenky: od 21 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: průměrně 30 °C, s občasným deštěm / až 29 °C

Aktivity: masáže, meditace, jóga, surfování, potápění, výlety na skútru, kurzy vaření, noční život, kohoutí zápasy

Kam k moři – tipy na pláže: Nyang Nyang & Padang Padang (Bukit), Pandawa, Sanur, Amded, Lovina

Potřebné doklady: cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz (přeprava pěšky je místy prakticky nemožná), cestovní pojištění na Bali (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Bali: zemětřesení, tsunami, horečka dengue

Doporučená očkování: žloutenka A & B, břišní tyfus, japonská encefalitida

Podrobnou mapu Bali najdete zde.

Pláže s čistým pískem najdete spíš na severu ostrova. Skvělé podmínky ke koupání nabízí také přilehlý poloostrov Bukit.

Kvůli sopečnému písku na Bali mnohdy nenajdete pláž, která by vypadala jako ze zájezdové pohlednice. Přesto se tenhle indonéský ostrov právem označuje za ráj na zemi, kam má rozhodně smysl vyjet k moři na dovolenou. A to i díky milým domorodcům, ohleduplné surfařské komunitě, malebným krajinám s rýžovými políčky a vynikající kuchyni. Kvůli silným vlnám v některých částech Bali voda příliš na koupání není. Jestli jste si ale oblíbili anebo chcete poprvé vyzkoušet surfování, vadit vám to nebude.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 29 000 Kč (10 dní) zahrnuje leteckou dopravu, přepravu z letiště na hotel a ubytování se snídaní

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 20 600 Kč (10 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 16 000 Kč), ubytování, jídlo & dopravu (dohromady cca 4 600 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Bali: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu

#3 Srí Lanka

Cena letenky: od 14 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: 28 – 32 °C slunečno / až 28 °C

Aktivity: surfování, pozorování velryb, procházky po čajových plantážích, návštěva národních parků & sloních sirotčinců, roadtripy na motorce

Kam k moři – tipy na pláže: Passikudah Beach (Kalkudah), Bentota Beach (Bentota), Ahungalla Beach (Ahungalla), Goyambokka Beach (Tangalla), Arugam Bay

Potřebné doklady: cestovní pas, třicetidenní vízum (zařídíte s předstihem zde anebo přímo na letišti při příletu na Srí Lanku) mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Srí Lanku (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Srí Lance: hadí uštknutí, tsunami, horečka dengue, malárie

Doporučená očkování: žloutenka A & B, břišní tyfus, malárie

Podrobnou mapu Srí Lanky najdete zde.

Na Srí Lance je divočejší moře i krajina. Pěkná místa ke koupání přesto najdete.

Zpáteční letenka jde do této exotické destinace pořídit docela levně a nejinak je tomu i co se ubytování a stravy týče: poobědvat jde v pohodě do 30 Kč, lístek na veřejnou dopravu pak stojí necelé 2 koruny. Srí Lanku omývá Indický oceán se stálou teplotou kolem 28 °C. Vody jsou sice v některých částech divočejší, ale místa, kam vyrazit k moři za koupáním, přesto spolehlivě najdete. Ideální místo, kde stojí za to strávit zimní dovolenou.

Orientační cena zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 23 000 Kč (10 dní) zahrnuje leteckou dopravu vč. letištních tax, hromadný převoz z letiště na hotel, ubytování & stravu, asistenci partnerské CK v AJ, služby česky mluvícího delegáta na telefonu, povinné pojištění CK proti úpadku

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 12 800 Kč (10 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 8 000 Kč), základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu & poplatek za vyřízení víza (dohromady cca 4 800 Kč)

Víte, že…

V Asii se vyplatí umět o ceně smlouvat. Nedejte se zatlačit do rohu, protože místní jsou ve vyjednávání velmi dobří a často můžete skončit na ceně, která se vám nemusí vyplatit. Smlouvejte ovšem vždy klidně a s úctou.

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Srí Lanku: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu Na Srí Lance je divočejší moře i krajina. Pěkná místa ke koupání přesto najdete.

#4 Dominikánská republika

Cena letenky: od 23 000 Kč Počasí / teplota moře v zimě: 29 °C, beze srážek / až 28 °C

Aktivity: šnorchlování a potápění, golf, kánojing, surfování, noční život

Kam k moři – tipy na pláže: Bavaro Beach (Bavaro), Bahia de las Aguilas (Pedernales), Cayo Arena (Monte Cristi), Playa Bonita & Playa Coson Beach (Las Terrenas), Encuentro Beach (Cabarete)

Potřebné doklady: cestovní pas, turistická karta (jde koupit na letišti), mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění do Dominikánské republiky (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika v Dominikánské republice: úpal, úžeh, malárie, virus zika Doporučené očkování: žloutenka A & B, břišní tyfus, malárie

Podrobnou mapu Dominikánské republiky najdete zde.

Bílý písek, bary, rum a Karibik. To je ve zkratce Dominikánská republika.

Kam jinam v zimě k moři na dovolenou než ke Karibiku? Pláže s bílým pískem v Dominikánské republice hojně lemují nejen palmy, ale i bary a restaurace. V nich přijdete na chuť kvalitním rumům, doutníkům, nebo nápoji Coco Loco – šťávě z kokosových ořechů, smíchané s rumem. Pokud jste dobrodruzi, určitě jeďte prozkoumat severní pobřeží ostrova. Najdete tam totiž nejlepší místa na šnorchlování. Dáváte-li přednost klidnějším sportům, zkuste třeba golf. Hřišť je na ostrově mnoho.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 33 000 Kč (12 dní) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, přepravu z letiště na hotel, ubytování, stravu (podle ceny zájezdu)

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 25 000 Kč (12 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 17 000 Kč) základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu (dohromady cca 8 000 Kč)

Víte, že…

Při cestování po vlastní ose si ubytování v kterékoliv destinaci rychle a snadno sjednáte přes portál Airbnb. Pro destinace v Asii doporučujeme kvůli špatným zkušenostem cestovatelů spíš jiné portály, např. Booking.com.

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Dominikánskou republiku: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu

#5 Kapverdy

Cena letenky: od 11 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: 21 °C, beze srážek / 22 °C

Aktivity: procházky po plážích, surfing, windsurfing & kitesurfing, potápění, návštěva želví farmy, projížďky na čtyřkolkách v poušti Viana, hudební festivaly a karnevaly

Kam k moři – tipy na pláže: Santa Monica Beach (Santa Monica), Praia de Chaves (Boa Vista), Ponta Preta Beach (Murdeira), Praia de Santa Maria (Santa Maria), Tarrafal Beach (Tarrafal)

Potřebné doklady: cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Kapverdy (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Kapverdách: utonutí (mořské vlny bývají velmi silné)

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Kapverd najdete zde.

Pokud si chcete odpočinout od civilizace, na kapverdských plážích často nepotkáte ani živáčka.

Na dlouhých a širokých plážích mimo sezónu často nepotkáte ani živáčka. Pravda, v sezóně to tak být nemusí. I tak ale většina cestovatelů popisuje Kapverdy jako místo, kam stále nedorazila zkaženost moderní civilizace. K moři sem můžete v zimě vyrazit za koupáním, surfování, potápěním anebo dlouhými, klidnými procházkami. Usměvaví domorodci jsou navíc velmi vřelí a s oblibou razí heslo “No stress” – motto na zimní dovolenou jak ušité.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 19 000 Kč (9 dní) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, převoz z letiště na hotel, ubytování, snídani (další strava za příplatek)

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 22 650 Kč (9 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním s předstihem (od 11 000 Kč) základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu, poplatek za vyřízení víza (dohromady cca 11 650 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Kapverdy: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu

#6 Réunion

Cena letenky: od 25 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: průměrně 30 °C, slunečno / až 27 °C

Aktivity: pěší turistika, šnorchlování, potápění, surfování, paragliding

Kam k moři – tipy na pláže: St-Gilles-les-Bains, St-Leu, L’Hermitage-les-Bains, La-Saline-les-Bains, Étang-Salé-les-Bains

Potřebné doklady: občanský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Réunion (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Réunionu: utonutí, střet se žralokem

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Reunionu najdete zde.

Ceny letenek na Reunion jsou sice vyšší, nicméně krajina je pestrá, moře teplé a počasí velmi příjemné.

Neřešíte rozpočet a zajímá vás, kam jde vyjet k moři bez cestovního pasu? Ostrov Réunion nedaleko Madagaskaru v sobě má všechno, co od zimní dovolené u moře čekáte. Kromě koupání turisté často míří na tento ostrov za šnorchlováním nebo surfováním. Malebná směska hor, vodopádů a zeleně pak vybízí k dlouhým pěším procházkám. Réunion oficiálně náleží Francii, takže si k cestě vystačíte jen s občanským průkazem. Skvělá zpráva pro všechny, kdo se v zimě chystáte k moři na poslední chvíli.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 39 000 Kč (8 dní) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, převoz z letiště na hotel, ubytování, snídani (další strava za příplatek)

Nízkonákladově bez cestovky: přibližně 36 500 Kč (8 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 25 000 Kč), základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu (dohromady cca 11 500 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Réunion: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu

#7 Maledivy

Cena letenky: od 16 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: až 31 °C, beze srážek / 29 °C

Aktivity: relaxování na pláži, šnorchlování, potápění, rybaření, lázně

Kam k moři – tipy na pláže: Veligandu Island Beach (Veligandu), Bikini Beach (Rasdhoo), Artificial Beach (Malé), Bodu Mora (Vaavu Atoll), Gulhi Beach (Gulhi Island)

Potřebné doklady: cestovní pas, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Maledivy (od 62 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Maledivách: poranění o korál, úpal, úžeh

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Malediv najdete zde.

Průzračný Indický oceán, na kterém Maledivy leží, učaruje nejen vyznavačům potápění.

Na plážích v Maledivách jsou i v zimě skvělé podmínky ke koupání a potápění. Pokud vás fascinuje život pod vodní hladinou, v moři můžete narazit až na 26 druhů žraloků a vzácné druhy mořských želv. Dáváte-li přednost klidnější dovolené, vedle koupání a procházek můžete rybařit anebo odpočívat v lázních. Stálé teploty na Maledivách dosahují třicítky a skvělé je, že k návštěvě nepotřebujete ani vízum, ani povinné očkování.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 35 000 Kč (8 dní) zahrnuje 7× ubytování s polopenzí, zpáteční letenku včetně letištních tax, přepravu lodí z letiště Male na ostrov Mathiveri

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 27 200 Kč (8 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 16 000 Kč) základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu (dohromady cca 11 200 Kč)

Víte, že…

Přes vyhledávač na Cestujlevne.com můžete ceny letenek sledovat s velkým předstihem a do některých destinací se dostat za zlomek ceny, než kdybyste je kupovali na poslední chvíli.

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Maledivy: platí stejné doporučené limity jako pro Thajsko a ostatní destinace mimo Evropu

#8 Madeira

Cena letenky: od 7 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: 21 °C, převážně slunečno / 19 °C

Aktivity: treky, surfování, potápění a šnorchlování, noční život

Kam k moři – tipy na pláže: Praia de Garajau (Canico), Canical Beach (Canical), Calheta Beach (Calheta), Ponta do Sol Beach (Ponta Do Sol), Faja Do Rancho Beach (Camara De Lobos)

Potřebné doklady: občanský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Madeiru (od 22 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Madeiře: úrazy při sportech, spider fish (ryby s jedovým trnem, ojediněle se vyskytují na plážích)

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Madeiry najdete zde.

Na portugalské Madeiře jsou celoročně jarní teploty. Odpovídá tomu i teplota moře.

Portugalská Madeira právem nese přezdívku “Ostrov věčného jara”. S celoročními teplotami moře kolem 21 °C jde o záležitost spíš pro mírně otužilé, každopádně už jenom mořský vzduch má i v zimě na zdraví velmi příznivé účinky. Kdo se neplánuje koupat, rozhodně má smysl si vyrazit přinejmenším na procházkou k moři, projít se po vavřínovém lese anebo zdolat některou z vyhlídek. Kamkoliv se na Madeiře vydáte, tam na jiné myšlenky přijdete raz dva.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 15 000 Kč (7 dní) zahrnuje zpáteční letenku včetně letištních tax, ubytování

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 10 800 Kč (7 dní) zahrnuje: zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 4 500 Kč), základní ubytování, jídlo & náklady na dopravu (dohromady cca 6 300 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Madeiru:

  • výše léčebného limitu alespoň 1 500 000 Kč
  • úrazové pojištění, zdravotní & post-mortem repatriaci (transport zpět do ČR z vážných zdravotních důvodů anebo při úmrtí)
  • ošetření u zubaře od 8 000 Kč nahoru
  • pojištění rizikových sportů a odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám
  • krytí ztráty nebo poškození zavazadel

#9 Tenerife

Cena letenky: od 6 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: průměrně 22 °C / 19 °C

Aktivity: koupání a relaxování na pláži, surfování, trekování, roadtripy, návštěva ZOO

Kam k moři – tipy na pláže: Playa de Benijo (Almaciga), Piscinas Naturales El Caletón (Garachico), Montana Amarilla (Costa del Silencio), Playa El Bollullo (Puerto de la Cruz), Playa Del Duque (Costa Adeje)

Potřebné doklady: občanský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Tenerife (od 23 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Tenerife: úrazy při sportech, úpal / úžeh

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Tenerife najdete zde.

Třetí nejvyšší sopka světa Pico de Teide je vedle moře hlavním lákadlem Tenerife.

Největší z Kanárských ostrovů patří Španělskému království a jeho chloubou je vulkán Pico de Teide, který je hned třetí nejvyšší sopkou na světě. Teplota během dne dosahuje v zimě kolem 22 °C. K moři, které má kolem 19 °C, často míří spíš otužilejší plavci. Hezké procházky si užijete jak na zdejších plážích, tak i při výletech do kopců a skal na severní straně ostrova. Za návštěvu rozhodně stojí i ZOO Loro Parque, která se pyšní největší sbírkou papoušků na světě. O tipy, kam na ostrově vyrazit, nebudete mít během dovolené na Tenerife nouzi.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 14 000 Kč (8 dní) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, přepravu z letiště na hotel, ubytování se snídaní

Nízkorozpočtově bez cestovky: přibližně 12 500 Kč (8 dní) zahrnuje zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 4 500 Kč) základní ubytování, jídlo & náklady na dopravu (dohromady cca 8 000 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Tenerife: platí stejné doporučené limity jako pro Madeiru a ostatní evropské destinace

#10 Sardinie

Cena letenky: od 6 000 Kč

Počasí / teplota moře v zimě: až 20 °C, s občasnými srážkami / 15 °C

Aktivity: procházky po plážích, gastrovýlety, pěší výlety, agroturismus, horolezectví, cyklistika, festivaly hudby a tance

Kam k moři – tipy na pláže: Cala Mariolu (Baunei), Cala Corsara (Spargi), Spiaggia di Scivu (Marina di Arbus), Cala Goloritze (Baunei), Spiaggia di Talmone (Palau)

Potřebné doklady: občanský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz (dobrovolné), cestovní pojištění na Sardinii (od 23 Kč na den)

Bezpečnostní & zdravotní rizika na Sardinii: lehká zemětřesení, sopečná činnost

Doporučená očkování: žádná

Podrobnou mapu Sardinie najdete zde.

Pokud vám tropická vedra nedělají dobře, na Sardinii jsou v zimě příjemné jarní teploty.

V zimě nemusíte k moři cestovat jen do exotických zemí. Druhý největší ostrov Středozemního moře je na jih od Korsiky a cestu zvládnete v horizontu několika hodin. Sardinie je charakteristická velmi členitým pobřežím, okouzlujícími plážemi i zátokami s menšími ostrůvky. Panuje zde mírné podnebí a teploty jsou v zimě někde okolo 18 °C. Pokud jste teplokrevnější a tropická horka vám nedělají dobře, kam jinam na dovolenou, než právě na Sardinii.

Orientační cena last minute zimního zájezdu s cestovní kanceláří: od 10 600 Kč (4 dny) zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních a bezpečnostních tax, ubytování v mobilním domku, stravu.

Nízkonákladově bez cestovky: 6 800 Kč (4 dny) Zahrnuje: zpáteční letenku, zakoupenou s tříměsíčním předstihem (od 2 000 Kč) základní ubytování, jídlo, náklady na dopravu (dohromady cca 4 800 Kč)

Co by mělo obsahovat cestovní pojištění pro Sardinii: platí stejné doporučené limity jako pro Madeiru a ostatní evropské destinace

VyplňteVyberteVyřešeno!