• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Americkou hypotéku využijete nejen na koupi bydlení

8. 2. 2018

Cest k pořízení vlastního bydlení je mnoho. Jednou z nejčastějších možností je hypoteční úvěr. Například ten americký.

americká hypotéka

Americká hypotéka je neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti.

O co jde

Americká hypotéka je charakteristická neúčelovým úvěrem zajištěným zástavním právem k nemovitosti. Finanční prostředky z tohoto úvěru můžete využít pro jakékoliv účely k uspokojení svých potřeb. Není tedy podmíněn využitím peněz výhradně na bydlení.

Výhody americké hypotéky

Přemýšlíte-li o tom, že si tento typ úvěru pořídíte, banka po vás nebude chtít odůvodnění, proč si jej vlastně zřizujete. Ve srovnání se spotřebitelským úvěrem má navíc nižší úrokovou sazbu. Na rozdíl od klasické hypotéky na bydlení je u některých bank možné americkou hypotéku předčasně splatit bez sankčního poplatku.

Nevýhody americké hypotéky

Při účelové hypotéce máte možnost čerpat státní podporu nebo si odečíst úroky z daní. Americká hypotéka tyto možnosti nenabízí ani v momentě, kdy ji využijete účelově na vlastní bydlení. Úrokové sazby u neúčelových úvěrů jsou výrazně vyšší než u klasických účelových hypoték. Pokud si půjčíte hotovost, ručíte za ni svojí nemovitostí a existuje samozřejmě riziko, že o ni přijdete.

Související články

26. 6. 2019

Jak koupit nebo prodat byt s hypotékou

Koupit byt s hypotékou už dneska není žádný problém. Co teprve prodat byt s hypotékou, to už vůbec ne. Zjistěte u nás, jak na to.