• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Asistenční služba je pro dovolenou v zahraničí důležitá

18. 7. 2018

Nikdy nevíme, co se může stát, zvláště na dovolené. Asistenční služba je k dispozici nonstop, samozřejmě v češtině. A ušetří řadu různých problémů i výdajů.

Asistenční služba na dovolené

Pro vyšší limity plnění je dobré si připlatit.

Cíl není důležitý, pojistka ano

Jet na delší výlet či dovolenou do zahraničí bez pojištění se nemusí vyplatit. Naopak v rámci správně nastavené pojistky máte k dispozici také asistenční služby, které mohou přijít vhod. Pojišťovna je zpravidla poskytuje jako součást klasického povinného ručení. V základní verzi je získáte zdarma, ale rozšířené služby nebo vyšší limity už vyžadují příplatek. Obvykle však jde o několik stokorun ročně, pokud budete často na cestách, podobný krok se jistě vyplatí. O tom, v kterých zemích jsou dostupné, se dozvíte z takzvané zelené karty.

Bez asistence se náklady prodraží

Asistenční služba může řešit řadu věcí, na které raději nemyslíme, ale hrozit nám mohou na každém kilometru cesty. Jde například o tyto situace:

  • Doplnění paliva na cestách.
  • Náhlá porucha vozidla.
  • Náhradní vozidlo a dočasné ubytování celé rodiny.
  • Vyproštění vozidla po nehodě a jeho co nejrychlejší odtah.
  • Tlumočení. Ne vždy ovládáme jazyk na opravdu dobré úrovni.
  • Zprostředkování a uhrazení práce odborného automechanika.

Vhod přijdou asistenční služby i v případě ztráty klíčů, defektu pneumatiky a nutnosti právní pomoci. Rozsah asistenčních služeb si ověřte vždy před cestou, abyste nebyli později vystaveni nemilému překvapení. Vyplatí se připlatit si, protože v základní verzi jsou tyto služby s nižším limitem plnění. Ten při cenách za jisté úkony vůbec nemusí stačit, a to zvláště na západ od našich hranic.

Odtah vozu může vyjít na desetitisíce

Představme si modelovou situaci. Dovolená v Chorvatsku, po pár dnech na pláži se vracíme domů. Vůz však najednou – ještě na území Chorvatska – vypoví službu a stane se nepojízdným, případně dokonce havarujeme. Nikomu se nic nestane, ale automobil potřebuje opravit. Přivolaný technik zjistí, že je zcela namístě takzvaná repatriace, to znamená převoz nepojízdného vozidla zpět do ČR. A kolik to bude stát bez sjednaných asistenčních služeb v odpovídajícím rámci? Náklady půjdou do desetitisíců, společně s vaší dopravou domů mohou činit například i padesát tisíc korun. Přitom při sjednaném adekvátním pojištění by mohlo jít o výrazně nižší částku.

Související články

29. 3. 2019

Předávací protokol auta: vzor k nezaplacení

Bez předávacího protokolu se prodej auta obejde, představuje ale důležitou ochranu pro obě strany. Využijte náš vzor a budete mít o starost méně.