Atraktivita termínovaných vkladů roste díky vyššímu úročení
02. 05. 2018

Atraktivita termínovaných vkladů roste díky vyššímu úročení

Ještě před pár lety mohlo platit, že termínovaný vklad nebyl pro mnoho střadatelů zajímavým. Karta se ale obrací, sazby už atakovaly hranici tří procent.

Vysoká konkurence zlepšuje podmínky i celkové zhodnocení vkladu.
Vysoká konkurence zlepšuje podmínky i celkové zhodnocení vkladu.

Jde vlastně o bankovní účet

Termínovaný vklad je ochráněn zákonem až do hranice ekvivalentu sto tisíc eur. Peníze musí být uloženy určitou dobu, typicky několik let, aby došly nejvyššího možného zhodnocení. V případě předčasného výběru je nutné zaplatit vysoké sankce. Vklady tohoto typu nabízí banky nebo družstevní záložny, na trhu jsou k dispozici zájemcům hned desítky různých variant.

Konkurence je velká

Vysoká konkurence pak zlepšuje podmínky, což se samozřejmě týká i celkového zhodnocení vkladu. Roční úroková sazba nedávno přešla přes tři procenta a zdá se, že by mohla do budoucna ještě růst. Platí to ovšem jen pro střadatele, kteří uloží peníze na víceleté období. Zřízení i vedení termínovaných vkladů je v řadě případů zcela zdarma, což ještě přispívá k vyšší atraktivitě těchto nabídek.

Nezapomeňte na minimální vklad

Samozřejmě jsou tu i jiné podmínky, například minimální výše vkladu, která činí v některých případech deset, jindy hned sto tisíc korun. Doba spoření je různorodá, dohodnout se jde na jeden měsíc, kde výsledné zhodnocení bude takřka nulové, i na desetileté období. Tady se už se dá počítat se zajímavou sumou. Termínované vklady lze vést v českých korunách i v eurech.

VyplňteVyberteVyřešeno!