Australská hypotéka: tak trochu jiný hypoteční úvěr
06. 02. 2018

Australská hypotéka: tak trochu jiný hypoteční úvěr

Tak trochu vzhůru nohama je finanční produkt Hypoteční banky australská hypotéka. Jak se tento typ úvěru odlišuje od ostatních? A vyplatí se právě vám?

Australská hypotéka je finanční produkt, se kterým v roce 2012 přišla na český trh Hypoteční banka. Ti, kteří by očekávali zbrusu nový produkt na finančním trhu, budou zklamáni. Australská hypotéka je totiž spíše marketingovým tahem.

Australskou hypotéku smějí využívat právnické i fyzické osoby a úvěr je jištěn zástavním právem k nemovitosti.

Hypotéka vzhůru nohama

Australská hypotéka je takový typ úvěru, při kterém platí heslo “čím více, tím méně”. V praxi to znamená, že čím vyšší částku si od banky půjčíte, tím nižší úrokovou sazbu získáte. Zprvu se může zdát, že se jedná o velmi výhodnou slevu, ale jak už to tak bývá: Slevy většinou nebývají tak úplně zdarma. A nejinak je tomu u australské hypotéky. Výše úroku se vám totiž bude vypočítávat z vyšší částky.

Komu se australská hypotéka vyplatí

Australskou hypotéku smějí využívat právnické i fyzické osoby a úvěr je jištěn zástavním právem k nemovitosti. Tento druh hypotečního úvěru může být účelový, tedy vztažen ke konkrétní nemovitosti, ale i neúčelový, což znamená, že jej lze využít prakticky na cokoliv.

VyplňteVyberteVyřešeno!