Bojíte se vysokoškolských výdajů? Uložte dětem peníze v podílových fondech
20. 04. 2018

Bojíte se vysokoškolských výdajů? Uložte dětem peníze v podílových fondech

Vysokoškolské studium něco stojí. A nemusíte ani platit přímo školné. Studentský život může usnadnit pomoc od rodičů. Protože se bude hodit větší částka, myslete na to včas.

V rámci spoření v podílových fondech se můžeme zaměřit na cokoliv.

Peníze v podílových fondech se zhodnotí

V rámci ukládání peněz v podílových fondech se můžeme zaměřit na cokoliv. Nové auto, vysokoškolská studia dětí… Zkrátka půjde o hotovost, která přijde vhod u mnoha příležitostí. Fond je dobré vybírat podle několika základních kritérií. Tím prvním může být volba fondu bez vstupních poplatků, zato s dobrou dlouhodobou pověstí. Sem se pak nebudete obávat vkládat peníze pravidelně a dlouhodobě. Pokud chcete odkládat peníze konkrétně na financování budoucích studií vašich dětí, máte hned několik zajímavých možností.

Smíšené fondy volte podle strategie

Investice do smíšeného fondu vypadá atraktivně, na místě je ale určitá opatrnost. Naprosto nejnižší riziko nabídne fond, který do akcií investuje jen z menší části a převážně se zabývá dluhopisy. Pro střádání na pět a více let je důležité investici diverzifikovat (tj. nespoléhat jen na jedinou možnost, ale vklady rozdělit). Akcie mohou přinést značné zisky, to ale není vždy stoprocentním pravidlem a po jistou dobu mohou být i ve ztrátě. Proto by neměly tvořit sto procent portfolia. Je nicméně vhodné ponechat jim v portfoliu určité zastoupení. Vysoká škola je běh na dlouhou trať a roční výdaje studentů mohou jít do desetitisíců. Investice do vzdělání dětí ale není nikdy marná. Pokud na toto finanční zajištění budete myslet včas, rodinný rozpočet dlouhodobé odkládání peněz příliš nezatíží a váš potomek zároveň bude v budoucnu moct v klidu (do)studovat.

VyplňteVyberteVyřešeno!