Celoroční nebo jednorázové cestovní pojištění: Co se vyplatí více?
20. 07. 2018

Celoroční nebo jednorázové cestovní pojištění: Co se vyplatí více?

Pojistit se na každou cestu do zahraničí zvlášť, nebo raději sjednat pojištění pro delší časový horizont? Vždycky dobře počítejte.

Celoroční cestovní pojištění se vám vyplatí, pokud cestujete často.

Náruživí cestovatelé mají určitě jasno

Obecně by se dalo soudit, že pojišťovny nadmíru potěšíte, když si u nich sjednáte nějakou dlouhodobější smlouvu. Kromě toho, že budou mít radost z pojištění sjednaného online (a dají vám za něj ještě většinou nějakou slevu), je celoroční cestovní pojištění i finančně výhodnější. Pro lidi, kteří cestují do zahraničí – za prací, studiem nebo naopak zábavou – poměrně často, je to jednoznačná volba. Jaké jsou tu další výhody?

  • Celoroční pojistku je možné využívat celých 365 dnů, klidně i na měsíc dlouhou cestu.
  • Pokryje vše – od asistenční služby a léčebných výloh, až po rizika rekreačního sportu.
  • Toto pojištění je vhodné pro neplánované cesty, obecně se dá říci, že ušetří hodně času.

Celoroční cestovní pojištění má také určité podmínky. Omezení se dotkne například délky jedné cesty, některé pojišťovny stanovují i minimální dobu strávenou v naší zemi po každé dlouhodobější výpravě. Celoroční pojistku je možné sjednat jak v cestovce, tak i na pobočce banky nebo pojišťovny. Pohlídejte si výši jednotlivých limitů, finančně vás může vyjít na několik stokorun i pár tisíc.

Zvlášť pojištěná dovolená je drahá

V každém případě se podobné pojištění vyplatí, pokud cestujete často. Ale i když za hranice vyjíždíte spíše zřídka, někdy může být roční pojistka ve srovnání s jednorázovým pojištěním i tak výhodná. Pokud odjedete sice jen jednou za rok – zato třeba na dva měsíce – a sjednáte si pojištění pouze pro tento časový horizont, zaplatíte v porovnání s celoročním pojištěním poměrně značnou sumu.

Déle než měsíc v roce mimo ČR?

Pokud trávíte na cestách déle než měsíc v roce, vyplatí se vám celoroční pojištění vlastně úplně vždy, bez ohledu na cílový region nebo další dílčí věci. Překročit hranice pak můžete klidně i stokrát za rok, v kombinaci s celoročním cestovním pojištěním je možné pojistit výhodněji i zbytek rodiny. Banky pak mohou nabízet i celoroční cestovní pojištění formou bonusu k některým produktům.

VyplňteVyberteVyřešeno!