Pojistit se na každou cestu do zahraničí zvlášť, nebo raději sjednat pojištění pro delší časový horizont? Vždycky dobře počítejte.
Obecně by se dalo soudit, že pojišťovny nadmíru potěšíte, když si u nich sjednáte nějakou dlouhodobější smlouvu. Kromě toho, že budou mít radost z pojištění sjednaného online (a dají vám za něj ještě většinou nějakou slevu), je celoroční cestovní pojištění i finančně výhodnější. Pro lidi, kteří cestují do zahraničí – za prací, studiem nebo naopak zábavou – poměrně často, je to jednoznačná volba. Jaké jsou tu další výhody?
Celoroční cestovní pojištění má také určité podmínky. Omezení se dotkne například délky jedné cesty, některé pojišťovny stanovují i minimální dobu strávenou v naší zemi po každé dlouhodobější výpravě. Celoroční pojistku je možné sjednat jak v cestovce, tak i na pobočce banky nebo pojišťovny. Pohlídejte si výši jednotlivých limitů, finančně vás může vyjít na několik stokorun i pár tisíc.
V každém případě se podobné pojištění vyplatí, pokud cestujete často. Ale i když za hranice vyjíždíte spíše zřídka, někdy může být roční pojistka ve srovnání s jednorázovým pojištěním i tak výhodná. Pokud odjedete sice jen jednou za rok – zato třeba na dva měsíce – a sjednáte si pojištění pouze pro tento časový horizont, zaplatíte v porovnání s celoročním pojištěním poměrně značnou sumu.
Pokud trávíte na cestách déle než měsíc v roce, vyplatí se vám celoroční pojištění vlastně úplně vždy, bez ohledu na cílový region nebo další dílčí věci. Překročit hranice pak můžete klidně i stokrát za rok, v kombinaci s celoročním cestovním pojištěním je možné pojistit výhodněji i zbytek rodiny. Banky pak mohou nabízet i celoroční cestovní pojištění formou bonusu k některým produktům.