Celoroční pojistka pro dítě se hodí o prázdninách i během školy
15. 08. 2018

Celoroční pojistka pro dítě se hodí o prázdninách i během školy

Děti jsou neposedné a během léta mají více volného času. Kombinace, která se může během chvilky proměnit v nepříjemnou situaci. Celoroční pojištění ale myslí na všechno.

Pojistná smlouva by měla být co nejflexibilnější, tj. by měla umožňovat změny odrážející proměnlivé zájmy dítěte.
Pojistná smlouva by měla být co nejflexibilnější, tj. by měla umožňovat změny odrážející proměnlivé zájmy dítěte.

Počet úrazů neustále roste

V průměru se během školního roku přihodí více než čtyřicet tisíc úrazů, meziroční nárůst činí necelá čtyři procenta. Statistika může být mírně zkreslená stále aktivnějším přístupem učitelů, což však rozhodně neznamená, že se úrazy vůbec nestávají. Zdravý pohyb se obecně zanedbává, děti se chovají stále rizikověji.

Dlouhodobější pojistka se vyplatí

Pojištění pro dítě nesjednávejte jen na krátký časový úsek, vyplatí se komplexní pojištění na delší období, které kryje všechna rizika. Nezapomeňte na vyšší pojistné limity pro případ trvalých následků po prodělání závažného úrazu. Pojistná smlouva také musí být co nejvíce flexibilní, tedy je například možné měnit její obsah úměrně proměnlivým zájmům dítěte.

Smlouvy sjednejte raději zvlášť

Smlouva by neměla být součástí životního pojištění, kombinace obou pojistek totiž vyjde dráž než jejich jednotlivé uzavření. Ohlídejte si také přirážku za sporty, některé pojišťovny u patnáctiletých (případně o rok starších) počítají i s rizikovými aktivitami. Dítě bude mít ale obecně levnější pojistku než dospělý. Se zřízením pojištění neotálejte, u řady pojišťoven je možné uzavřít smlouvu prakticky hned poté, co potomek přišel na svět…

Dětské tábory bývají pojištěné

Pokud se přihodí úraz při mimoškolních aktivitách, resp. na dětském letním táboře, nese zodpovědnost dozor, respektive pořadatel. Ten na pojištění samozřejmě myslí, to pak bývá zaúčtováno v celkové ceně. Někdy je volitelné za malý příplatek navíc – tuto možnost rozhodně nepodceňujte!

VyplňteVyberteVyřešeno!