Zahraniční výlet na motorkách: Základem je kvalitní pojištění
13. 06. 2018

Zahraniční výlet na motorkách: Základem je kvalitní pojištění

Pokud patříte mezi milovníky adrenalinu a rádi se proháníte na motorce s větrem o závod, k vaší povinné výbavě na cesty by mělo patřit také cestovní pojištění.

Rizikový sport

Říká se, že adrenalin bývá návykový. Vyrážíte-li vstříc zážitkům na motorové mašině, nespoléhejte pouze na klasické cestovní pojištění. Pojišťovny totiž cestování na motorce považují za rizikový či adrenalinový sport. Proto je potřeba nastavit pojistnou smlouvu tak, aby zahrnovala všechna případná rizika.

Než šlápnete do pedálů

Vášniví motorkáři se jistě shodnou, že nejkrásnější hudbou je řev motoru. Než si ale nasadíte přilbu a obléknete kožené kalhoty, ujistěte se, že na zahraniční cestu máte sjednané cestovní pojištění s dostatečným limitem pojistného krytí léčebných výloh. Díky němu budete mít v případě nečekané události nejen nárok na ošetření lékařem, následnou hospitalizaci v nemocnici, ale také za vás vyřeší například náklady za zásah horské služby. Navíc budete mít asistenční službu, která je vám k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Motorka pouze pro rekreaci

V případě, že se na motorce chystáte na zahraniční dovolenou “pouze” rekreačně, vaše pojistná smlouva bude mít jiné podmínky, než kdybyste vyráželi na motokrosový závod. Podrobnější informace získáte vždy u konkrétní pojišťovny nebo na online srovnávačích cestovního pojištění.

VyplňteVyberteVyřešeno!