Cestujete s domácím mazlíčkem? Ne bez pojištění
16. 07. 2018

Cestujete s domácím mazlíčkem? Ne bez pojištění

Vyrážíte na dovolenou a čtyřnohý kamarád vám bude dělat na cestách společnost? O zábavu asi nebude nouze. Aby vše bylo v pohodě, pojistěte nejen sebe – pro jistotu.

Při sjednávání cestovního pojištění pro vaše chlupáče si vždy pečlivě přečtěte pojistné podmínky.

Jiná pravidla pro země Evropské unie, jiná mimo ni

Zvíře je právoplatným členem rodiny a zaslouží si odpovídající péči. Cestování není výjimkou. Vyrážíte-li s mazlíčkem po Evropě, nezapomeňte mu u veterináře pořídit cestovní pas. Před samotnou cestou je také nutné předložit doklad o očkování proti vzteklině. Pokud cestujete například do Velké Británie, Irska nebo Finska, je nutné zvíře řádně odčervit. Všechny záznamy by pak měly být uvedené v chlupáčově cestovním pasu. Jestli je vaší cílovou destinací země ležící mimo Evropskou unii, počítejte se zdlouhavou procedurou. Ta může trvat i několik měsíců, protože zahrnuje například krevní testy na protilátky proti infekčním chorobám, exportní certifikát či dokonce karanténu.

Způsoby, jak čtyřnohého kamaráda pojistit

V dnešní době nabízejí pojišťovny cestovní pojištění pro domácí mazlíčky jako součást pojištění psů a koček anebo také v rámci připojištění k vašemu cestovnímu pojištění. Při sjednávání cestovního pojištění pro vaše chlupáče si vždy pečlivě přečtěte pojistné podmínky. Důležitým faktorem pro nastavení pojistky může být věk a také rozsah pojištění. Jedině tak budete přesně vědět, zda-li pojištění zahrnuje také veterinární léčbu nebo odpovědnost za škodu, kterou vaše zvíře způsobí. A to samé platí i pro výluky pojištění. Ideální je proto zeptat se u konkrétní pojišťovny na pojistku pro konkrétní zvíře, kde víte věk, zdravotní stav a také, kam jedete a jakým aktivitám se tam budete (se zvířetem) věnovat.

VyplňteVyberteVyřešeno!