• Funkční cookies

  • Cookies pro sociální média a reklamy

Cestujete s domácím mazlíčkem? Ne bez pojištění

16. 7. 2018

Vyrážíte na dovolenou a čtyřnohý kamarád vám bude dělat na cestách společnost? O zábavu asi nebude nouze. Aby vše bylo v pohodě, pojistěte nejen sebe – pro jistotu.

Cestovní pojištění zvířat

Při sjednávání cestovního pojištění pro vaše chlupáče si vždy pečlivě přečtěte pojistné podmínky.

Jiná pravidla pro země Evropské unie, jiná mimo ni

Zvíře je právoplatným členem rodiny a zaslouží si odpovídající péči. Cestování není výjimkou. Vyrážíte-li s mazlíčkem po Evropě, nezapomeňte mu u veterináře pořídit cestovní pas. Před samotnou cestou je také nutné předložit doklad o očkování proti vzteklině. Pokud cestujete například do Velké Británie, Irska nebo Finska, je nutné zvíře řádně odčervit. Všechny záznamy by pak měly být uvedené v chlupáčově cestovním pasu. Jestli je vaší cílovou destinací země ležící mimo Evropskou unii, počítejte se zdlouhavou procedurou. Ta může trvat i několik měsíců, protože zahrnuje například krevní testy na protilátky proti infekčním chorobám, exportní certifikát či dokonce karanténu.

Způsoby, jak čtyřnohého kamaráda pojistit

V dnešní době nabízejí pojišťovny cestovní pojištění pro domácí mazlíčky jako součást pojištění psů a koček anebo také v rámci připojištění k vašemu cestovnímu pojištění. Při sjednávání cestovního pojištění pro vaše chlupáče si vždy pečlivě přečtěte pojistné podmínky. Důležitým faktorem pro nastavení pojistky může být věk a také rozsah pojištění. Jedině tak budete přesně vědět, zda-li pojištění zahrnuje také veterinární léčbu nebo odpovědnost za škodu, kterou vaše zvíře způsobí. A to samé platí i pro výluky pojištění. Ideální je proto zeptat se u konkrétní pojišťovny na pojistku pro konkrétní zvíře, kde víte věk, zdravotní stav a také, kam jedete a jakým aktivitám se tam budete (se zvířetem) věnovat.

Související články