Chystáte se stavět? Připravte si více peněz než v minulých letech
23. 04. 2018

Chystáte se stavět? Připravte si více peněz než v minulých letech

Stavba domu už není kvůli zvyšování cen pozemků ideální alternativou k nákupu drahého bytu ve městě. Situace začíná být problémem pro všechny, kdo se aktuálně rozhodli stavět.

Zájemci o koupi pozemku pro stavbu domu se musí připravit fakt, že si sáhnou hlouběji do kapsy.

Vyprodaná centra měst

Nabídka bydlení dochází. A to nejen v podobě bytů a domů, ale i pozemků ve velkých městech. Lidé se tedy snaží sehnat pozemek i dál od velkých aglomerací. A to žene opět cenu nahoru. V minulém roce pozemky v průměru zdražily o několik procent. Pomalu, ale jistě se stávají nedostupnými také místa, která dříve byla považována za “levná”.

Pozemky jako luxusní zboží? Hlavně pro mladé

Nákupem pozemku v okolí velkého města řešili bydlení velmi často například mladé páry. Především pak ti, kteří už zakládali rodinu, nestačil jim jen malý byt v centru města, a na koupi většího neměli prostředky. Jenže teď pro takové rodiny kvůli nárůstu cen nastává problém. Většinou totiž nemají našetřený dostatečný finanční obnos pro nákup alespoň pozemku, přičemž na samotný dům by mohli využít hypotéku. Dobrou zprávou nicméně je, že na začátku letošního roku se růst cen pozemků zastavil. Do zlevňování má tato situace ale přece jen daleko. Všichni zájemci o koupi pozemku se tak musí připravit fakt, že sáhnou hlouběji do kapsy.

VyplňteVyberteVyřešeno!