Co byste měli vědět o cestovním pojištění pro těhotné
23. 07. 2018

Co byste měli vědět o cestovním pojištění pro těhotné

Když jedete do zahraničí v požehnaném stavu, informujte se o možnostech pojištění raději dlouho dopředu. Zvláště krátce před porodem je třeba opatrnosti.

Na cestovní pojištění je dobré myslet včas, ideálně ještě v době, kdy se nejedná o případné rizikové těhotenství.

Pojišťovny mají vše pečlivě ošetřeno

Smluvní podmínky hovoří jasně: pojišťovna nebude řešit pojištění těhotné ženy v osmém měsíci, obvyklá doba je dva měsíce před předpokládaným termínem porodu (maximálně 28. týden). V případě, že je žena kvůli jinému stavu v pracovní neschopnosti (obvykle tzv. rizikové těhotenství), pojišťovna zřejmě nebude chtít vůbec o pojistce jednat. Je proto dobré myslet na tento typ pojištění opravdu včas, ideálně ještě v době, kdy se o rizikové těhotenství nejedná.

Pojištění je možné sjednat i prostřednictvím internetu. Není tak nutná návštěva kamenné pobočky. Samotná pojistka má pak pro ženu jistě mnoho výhod včetně nonstop asistenční služby v češtině nebo eventuální léčba předčasně narozeného dítěte. Protože spoléhat se i v Německu nebo Rakousku pouze na evropský průkaz pojištěnce v případě (rizikového) těhotenství se rozhodně nevyplatí. Důležité je dát si pozor na limity u léčebných výloh, jakékoliv ošetření se v zahraničí může jinak výrazně prodražit.

Poraďte se se svým gynekologem

Obecně však platí, že cesta do zahraničí ještě ve třetím trimestru těhotenství je hodně riziková a měli byste se o ní důkladně poradit se svým ošetřujícím lékařem na gynekologii. Pravděpodobně vám nic podobného ani nedoporučí, zvláště pokud půjde o delší cestu nebo dokonce let letadlem. Dovolenou bude rozhodně lepší trochu odložit.

VyplňteVyberteVyřešeno!