Co dělat v případě dopravní nehody v zahraničí
26. 07. 2018

Co dělat v případě dopravní nehody v zahraničí

Prázdniny klepou na dveře a vyrazit autem na dovolenou patří mezi populární varianty dopravy. Víte, co dělat v případě dopravní nehody v zahraničí? Zachovat chladnou hlavu je jen začátek.

Před cestou nezapomeňte auto nechat zkontrolovat v servisu a ověřit si platnost dokladů.

Pojistěte sebe i auto

Abyste předešli zbytečným nepříjemnostem, na vaši cestu si vždy sjednejte kvalitní cestovní pojištění. A do zahraničí pojistěte také svoje auto – povinné ručení platí i v zahraničí a obsahuje asistenční služby. Tato služba je vám nonstop k dispozici a v případě nehody vám zajistí odtah vozidla včetně servisu. Cestujete-li do vzdálenější destinace, za zvážení stojí přikoupení širších služeb a nastavení vyšších finančních limitů. Pomocí srovnávačů si v dnešní době můžete povinné ručení sjednat snadno a rychle online.

Nezapomínejte na důležité doklady

Potvrzení o platnosti povinného ručení, tzv. zelenou kartu, mějte během dovolené neustále u sebe – a to originál i kopii, stejně tak cestovní pas a kartičku pojištěnce.

Než šlápnete do pedálů

Před cestou věnujte pozornost technickému stavu vozidla. Nezapomeňte auto nechat řádně zkontrolovat v servisu a ověřte si také platnost všech dokladů. Vyplatí se také předem zjistit, jaké jsou v zahraničí povolené rychlosti. A v neposlední řadě mějte u sebe všechny potřebné dokumenty a důležitá telefonní čísla.

VyplňteVyberteVyřešeno!