Deset kroků k povinnému ručení online
23. 08. 2018

Deset kroků k povinnému ručení online

Jak jste si sjednali povinné ručení vy? Přímo s pojišťovnou nebo s poradcem? Nebo snad po telefonu s prodejcem? A nevadilo vám, že jste si na jedné straně nemohli vybrat z více nabídek na trhu a na straně druhé se po telefonu zavázali k platbě, aniž byste vůbec viděli smluvní podmínky? O tom, že vaše soukromé číslo pak putuje z ruky do ruky dalších obchodníků, nemluvě…

Nejpohodlnější cesta k povinnému ručení? Rozhodně online sjednání.

Dnes je přitom řešením výběr a sjednání povinného ručení online. Od porovnání přes započtení bonusů až po platbu jej nabízí ChytryHonza.cz. Pokud tedy chcete nové povinné ručení nebo vás jen zajímá, na jaké aktuální podmínky dosáhnete a jestli třeba není čas staré povinné ručení už konečně aktualizovat – přinášíme vám návod, jak na to krok za krokem.

1)

Nepotřebujete nic víc než jen mobil, tablet nebo počítač s připojením k internetu. K ruce si připravte ideálně také malý a velký technický průkaz vozidla, protože budete potřebovat: značku vozidla, model vozidla, rok výroby, případně rok uvedení vozidla do provozu, další specifikace motoru a vozu (typ, objem a výkon motoru, pohon – elektro, benzín. nafta). Že nechcete ztrácet čas hledáním údajů a vyplňováním? Zadejte 17místný “Vehicle Identification Number” neboli VIN kód (takové rodné číslo vašeho auta) a vše se vyplní automaticky. Kód najdete na zadní straně Malého technického průkazu.

2)

V první fázi vyplníte také, jak často bouráte – vy jako řidič, nikoliv v kolika nehodách daný vůz figuroval. V této chvíli si ale s ohodnocením nehodovosti hlavu moc lámat nemusíte – konkrétní data o kvalitě vašeho řízení obstarají bonusy.

3)

Nezapomeňte, že ve všech fázích je vám k dispozici online pomoc, která vás celým procesem provede! Nezdráhejte se na ni kdykoliv obrátit.

4)

Na něco jste zapomněli? Nevadí. V levé části můžete kdykoliv v průběhu doplňovat či měnit další informace o vozidle. Můžete si také libovolně přidávat či odebírat další připojištění, včetně havarijního pojištění nebo připojištění skel. Díky tomu můžete sledovat, jak se mění cena a mít tak finální pojištění pod absolutní kontrolou.

5)

Ve druhém kroku již lze vyplnit osobní údaje, včetně rodného čísla, díky kterému se do systému automaticky načte váš bonus z registru řidičů a vy hned uvidíte reálné a finální ceny povinného ručení, na které s vaším řidičským hodnocením dosáhnete. Pokud vás ale zajímá jen obecné ceny povinného ručení, nic zadávat nemusíte. Případně tak můžete učinit až v dalším kroku, když vás zaujme konkrétní nabídka.

6)

A nyní k samotnému srovnání. U všech dostupných nabídek vidíte ceny, slevy, hodnocení uživatelů, základní údaje a připojištění, která jsou součástí konkrétních produktů. Jejich výčet je poměrně široký a u každé nabídky jsou zobrazena prostřednictvím následujících ikon.

7)

Po rozkliknutí jedné z nabídek se vám zobrazí další informace. Zde nabídku můžete dále upravovat, případně vás systém upozorní, co ještě byste měli doplnit, pokud chcete povinné ručení sjednat online. Můžete si porovnat jak kompletní výčet nabídek, tak i vybrat dvě tři a detailněji je porovnat zvlášť.

8)

Jste-li s nabídkou spokojeni a bonusy máte načteny, stačí dokument odeslat. Do e-mailové schránky vám obratem přijde návrh pojistné smlouvy a další informace (formulář o pojistné události, všeobecné podmínky, zelená karta atd.). Smlouvu si nyní můžete v klidu pročíst – dokud neproběhne platba, nejste k ničemu vázáni!

9)

Je-li vše v pořádku, stačí uhradit smluvenou částku a na e-mail dorazí potvrzení, že vaše povinné ručení je tímto aktivní. Do 14 dní pak poštou obdržíte originál zelené karty a dalších dokumentů.

10)

Jste zvyklí, že se vám každým rokem povinné ručení prodlužuje? Sjednáním online o tuto výhodu nepřicházíte. Povinné ručení online je stejné jako to, které sjednáte s poradcem či s pojišťovnou.

Gratulujeme, sjednali jste si povinné ručení jako v 21. století.

VyplňteVyberteVyřešeno!