Dokumenty k hypotéce: Na co nezapomenout
07. 02. 2018

Dokumenty k hypotéce: Na co nezapomenout

Zařizujete si vlastní bydlení? Kromě času a trpělivosti budete potřebovat bezchybně vyplněnou a hlavně kompletní dokumentaci.

Finanční instituce bude mimo jiné zajímat i stavební povolení, výpis z katastru nemovitostí, rozpočet stavby, ocenění nemovitosti a doklad o vlastnickém právu nemovitosti.

Doklady o příjmech a výdajích

Štěstí přeje připraveným. Přinášíme seznam nejdůležitějších dokladů, které byste měli mít při vyřizování žádosti o hypoteční úvěr v pořádku. Pro banku si připravte kompletní dokumentaci k pořizované nemovitosti. Banka potřebuje vědět, zda disponujete potřebným finančním obnosem na splácení hypotéky. Zároveň je pro ni důležité, abyste jako žadatel dokázal pokrýt své běžné životní náklady. Proto se při žádosti o hypotéku připravte na skutečnost, že si příslušná finanční instituce dobře prověří i vaše případné další úvěry či leasingy.

Doklady k nemovitosti

Banku bude dále zajímat stavební povolení, výpis z katastru nemovitostí, rozpočet stavby, ocenění nemovitosti a doklad o vlastnickém právu nemovitosti.

Ručení pořizovanou nemovitostí

Za svůj hypoteční úvěr se musíte samozřejmě zaručit. Do zástavy jde zpravidla ta nemovitost, kterou si plánujete pořídit. Tu musíte pojistit a pojistku následně vinkulovat ve prospěch banky. To znamená, že s danou nemovitostí bez souhlasu banky nesmíte nijak nakládat.

Pořízení bydlení na hypotéku je pro většinu lidí velkým rozhodnutím a závazkem na několik desítek let dopředu. Neukvapujte se, vše si dobře rozmyslete a nechte si poradit od odborníků. Ke srovnání hypotečních nabídek různých bank můžete využít i online srovnávače. Během chvíle získáte potřebné informace.

VyplňteVyberteVyřešeno!