Exotická dovolená si žádá více než jen spolehlivé pojištění
25. 03. 2015

Exotická dovolená si žádá více než jen spolehlivé pojištění

Chystáte se na dovolenou do exotických krajin? Připravte se nejen na slunečné počasí, ale i na možné nemoci a nebezpečí.

Nezbytností je kvalitní cestovní pojištění s vysokými limity. A určitě se vyplatí nepodceňovat možná rizika a prevenci.

Exotická dovolená má svá specifická úskalí, na která je nutné se před cestou připravit. Jakémukoli zkažení úžasných zážitků lze většinou úspěšně předejít, když nepodceníte prevenci.

Všeobecně patří mezi nejčastější pojistné události na dovolené v zahraničí úrazy, stomatologická péče a žaludeční a střevní potíže. Mezi nejběžnější problémy Čechů v cizině dále patří úpaly, kožní problémy nebo alergie. Nikdy nevynechejte cestovní pojištění ze základní výbavy pro dovolenou. Za malou částku získáte pocit jistoty a non-stop asistenční služby.

Úskalí exotické dovolené

Pokud plánujete cestu do exotických oblastí, měli byste si ověřit, jaká očkování potřebujete. Češi očkování často podceňují. Až 70 procent cestovatelů nenavštíví lékaře před pobytem v rizikových oblastech. Očkování není last minute zájezd, v ideálním případě byste měli navštívit lékaře tři měsíce (nebo alespoň měsíc) před odjezdem. Očkování není zadarmo, ale přispívají na něj zdravotní pojišťovny.

Díky očkování se vyvarujete nejen dlouhého léčení, ale i toho, že si jej nakonec budete platit z vlastní kapsy. V pojistných podmínkách cestovního pojištění totiž obvykle najdete větu, že klient musí učinit vše k odvrácení vzniku pojistné události. A tím je podstoupení očkování.

Do většiny exotických oblastí se očkuje proti žloutenkám A a B a břišnímu tyfu. Žloutenka typu A je nakažlivá už dva týdny před prvními příznaky, takže nemoc může postihnout nejen nezodpovědného cestovatele, ale ohrožuje celé jeho okolí.

Ani pětihvězdičkový hotel v exotické zemi vám nezajistí naprosté bezpečí. Stačí, aby pracovníci v kuchyni neměli dostatečné hygienické návyky a problém je na světě. Stačí tak málo, jako pokládat zeleninu a syrové maso na stejné místo – zelenina se kontaminuje, a když se nepovaří, stává se pro strávníka rizikem. V exotičtějších oblastech byste tedy měli dávat přednost tepelně upravené stravě.

Pojištění na platební kartě nestačí

Při cestách do zahraničí se rozhodně nestačí spoléhat na pojištění obsažené v platebních kartách. To může mít omezené limity pojistného plnění, které mohou být nedostačující.

Většina pojišťoven nabízí pojištění zvlášť do Evropy, zvlášť do USA a do ostatních států světa. Například u Union pojišťovny jsou do oblasti „Evropa“ zařazeny také následující země: Turecko, Alžírsko, Maroko, Tunisko, Kypr, Egypt, Izrael, Jordánsko, Arménie, Ázerbájdžán a Gruzie.

VyplňteVyberteVyřešeno!