Hypotéky dál zdražují
22. 11. 2018

Hypotéky dál zdražují

Úroková sazba hypotéky nadále stoupá. V některých bankách již překonala hranici 3 %. Pokračuje tak dlouhodobý trend, který předpovídá většina analytiků. O komentář jsme požádali i našeho hypotečního specialistu – Daniela Horňáka.

Data za říjen jasně ukazují enormní zájem o hypotéky během září, které se přehouply s finalizací do října, přes 24MLD v objemu je výborný výsledek. Takto dobrá čísla ale již dlouhou dobu neuvidíme. Česká spořitelna ve své tiskové zprávě prolomila psychologickou hranici 3% a ostatní banky tyto sazby již dnes mají také ve svých nabídkách. Nižší sazby již nyní klient nezíská, hypotéky tímto výrazně zdražují.

Data za říjen nižší zájem ještě nevykazují, nicméně v listopadu už uvidíme výraznější pokles co do objemu úvěrů a také výraznější nárůst co do průměrné úrokové sazby. Hodnotami se tak vracíme do roku 2014, kdy hypoindex se svou sazbou v sprnu byl na 2,65%, hypoték se tehdy poskytlo lehce nad 11MLD. V kombinaci s horší dostupností nás čeká určitě zajímavý konec roku a celý rok 2019.

Daniel Horňák, hypoteční specialista
Daniel Horňák, hypoteční specialista
VyplňteVyberteVyřešeno!